Бізнес хоче перекласти на державу виплату пільгових пенсій

Бізнес хоче перекласти на державу виплату пільгових пенсій

9 листопада 2012

Підприємства хочуть зменшити свої витрати на виплату пільгових пенсій громадянам, що працювали в шкідливих умовах.

Про це пише "Комерсант-Україна", повідомляє Реальна економіка.

Федерація роботодавців намагається переглянути механізм фінансування виплат пенсіонерам, які мають стаж роботи в шкідливих та важких умовах, згідно зі списком виробництв і професій N1 і 2. Зараз фактичні витрати на виплату і доставку пенсій пільговим категоріям закріплені за роботодавцями.

Згідно з законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до введення в Україні пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди роботодавців зобов'язали відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на пільгові пенсії до набуття їх одержувачами права на пенсію за віком (з 60 років).

З 2004 року обсяг компенсацій роботодавця ріс з рівня 20% щорічно на 10 процентних пунктів і зараз становить 100%. ФРУ пропонує з 1 січня 2013 року змінити механізм відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій, закріпивши 50% витрат за держбюджетом.

Решта коштів буде платити підприємства за рахунок введення додаткової ставки єдиного соцвнеску (ОСВ) в розмірі 13,04% за працівників списку N1 і 6,48% - списку N2.

За словами директора департаменту надходження доходів Пенсійного фонду Василя Литвиненка, заборгованість роботодавців перед фондом з відшкодування виплат становить 4,6 мільярда гривень.

Заступник голови Федерації профспілок Григорій Осовий відзначає, що близько 40% підприємств, на яких існують важкі умови праці, є збитковими і не можуть забезпечити виплати колишнім та нинішнім співробітникам, які мають необхідний стаж для отримання пільгової пенсії.

Федерація роботодавців об'єднує понад 70 асоціацій, на підприємствах яких працює 5 мільйонів людей. Раду ФРУ очолює голова ради директорів Group DF Дмитро Фірташ, який контролює від 60% до 100% різних сегментів ринку мінеральних добрив.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ