ООРУ підтримало ідею створення порталу «Медпошук»

ООРУ підтримало ідею створення порталу «Медпошук»

12 листопада 2012

Об’єднання організацій роботодавців і Українська федерація роботодавців охорони здоров’я України підтримали громадську ініціативу Науково-дослідного центру охорони здоров’я населення та навколишнього середовища щодо створення першої української медичної пошукової системи. Про це, зокрема, йдеться у Меморандумі про співпрацю, який сьогодні підписали керівники організацій Анатолій Кінах, Володимир Загородній та Ігор Гендель.

За словами голови ООРУ, поява такого ресурсу має для України велике державне й соціальне значення. «В Україні існує проблема взаємозв’язку якості медичних послуг, платоспроможності людей і цілої низки питань, що стосуються престижу професії лікаря, підготовки кадрів, включаючи соціальну політику держави щодо оплати їх праці, і, безумовно, постійно діючого зворотнього зв’язку із суспільством. Ця проблема негативно впливає на здоров’я нашої нації, фізичний і моральний стан українців, погано відображається на авторитеті вітчизняної медичної галузі. Для того, щоб виправити цю ситуацію потрібно посилити комунікацію з людьми перш за все для того, щоб дослідити об’єктивний діагноз стану справ в галузі», – каже А. Кінах. І висловлює впевненість, що цьому частково сприятиме робота  відповідного ресурсу.

Голова Української федерації роботодавців охорони здоров'я В. Загородній вважає запуск такого медичного серверу вагомим кроком на шляху формування відкритості й прозорості системи охорони здоров’я. «Це буде відкритий інформаційний простір для всіх без винятку учасників цього процесу – підприємців, роботодавців, медичних та працівників фармацевтичної галузі, і найголовніше для всього населення України. Ми вдячні Об’єднанню організацій роботодавців України за підтримку такої актуальної нині ініціативи», – зауважив він.

Схожі ресурси медичної пошукової системи існують в багатьох країнах світу, розповідає керівник Науково-дослідного центру охорони здоров’я населення та навколишнього середовища, автор ідеї  Ігор Гендель. «Ресурс «Медпошук» довів свою ефективність, є доволі затребуваним, саме тому у нас виникла ідея запустити його в Україні. Сайт міститиме в собі каталог медичних порталів і закладів, профільну біржу праці, що спрощуватиме для роботодавців пошук необхідних кадрів. На ньому також буде розміщена база навчальних закладів, вітчизняних лікувально-санаторних курортів, що сприятиме їх популяризації. Плануються різного роду форуми – професійні для лікарів, вузькогалузеві для пацієнтів. Впевнені, створення цього порталу буде тільки на користь Україні», - відзначив І. Гендель.

Крім того, сторони, в рамках підписаного Меморандуму про партнерство, співпрацюватимуть в питаннях проведення деполітизованої діагностики реформ медичної галузі, інформаційно-просвітницької роботи щодо роз’яснення норм і положень законодавства про захист прав пацієнтів, приведення механізму захисту прав пацієнтів, забезпечення належного балансу між інтересами захисту прав пацієнтів та забезпечення свободи здійснення  професійної діяльності лікарями і  медичними працівниками тощо.

 

 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ