МОП працюватиме з бізнесом і роботодавцями над вдосконаленням ділового клімату в Україні

МОП працюватиме з бізнесом і роботодавцями над вдосконаленням ділового клімату в Україні

17 травня 2017

Міжнародна організація праці запускає в Україні масштабний проект, покликаний сприяти покращенню  вітчизняного ділового клімату, ефективності  соціального діалогу. У цьому партнери покладаються на співпрацю із національними організаціями роботодавців, які є репрезентативними, володіють інформаційними ресурсами, мають контакти та працюють із органами державної влади тощо. Про це йшлося на зустрічі голови ООРУ, першого заступника голови Спільного представницького органу роботодавців, президента УСПП  Анатолія Кінаха із представниками Міжнародного бюро праці Крістіаном Хессом (Женевське відділення) та Драганом Радічем (Будапештське відділення).

Анатолій Кінах поінформував колег, що в Україні наразі є тенденції до посилення ролі соціального діалогу та впливу сторони роботодавців. Нещодавно було підписано угоду про Спільний представницький орган, який об’єднав всі організації, що підтвердили свою репрезентативність. Відтепер роботодавці в Україні мають єдиний голос та узгоджені позиції, що надзвичайно важливо в контексті діалогу із урядом, іншими соціальними партнерами щодо вирішення ключових завдань економіки.

«В нашій країні зараз досить кризова демографічна ситуація: минулого року ввійшли до топ-4 держав із високою смертністю, значним є  рівень старіння населення – на 10 працюючих маємо 11 пенсіонерів. Ще одна проблема – трудова та бізнес-міграція.  Лише в сусідній Польщі працює до 1 млн. українців, і йдеться в тому числі і про висококваліфіковані кадри», – підкреслив голова ООРУ.

За його словами, наприкінці травня роботодавці, промисловці і підприємці  проведуть разом із урядом засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, де обговорюватимуться шляхи вирішення цих проблем.

В свою чергу Крістіан Хесс відмітив, що їх організація сподівається саме на такий високий рівень партнерства серед національних роботодавців та тісно співпрацюватиме з останніми в реалізації майбутнього проекту. Цей проект деякою мірою зробить свій внесок у вирішення згаданих проблем в трудовій сфері України. Проект фінансуватиметься урядом Данії та розрахований на 5 років. Загалом передбачається виділення близько 10 млн. євро на його цілі.  

«Велика частина проекту – популяризація підприємництва і розвитку ділового клімату. І тут ми потребуватимемо вашого сприяння, бо український бізнес найкраще знає про проблеми внутрішнього ринку та шляхи їх вирішення», – наголосив Драган Радіч, який буде одним із кураторів проекту.

Сторони домовились про постійні комунікації, а також про спільне опрацювання програми реалізації майбутнього проекту в Україні.  


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ