Роботодавці Хмельниччини закликали урядовців зменшити податкове навантаження – відкритий лист

Роботодавці Хмельниччини закликали урядовців зменшити податкове навантаження – відкритий лист

31 серпня 2017

Роботодавці Хмельниччини звернулись до Прем’єр-міністра України, голови парламенту, урядовців із закликом напрацювати механізми зменшення податкового навантаження на бізнес в Україні. Наразі в міжнародних рейтингах ми займаємо 84 місце по цьому показнику, а для економічного росту, переконані підприємці, необхідне хоча б 50-те. Консервування такої ситуації шкодить розвитку бізнес-ініціативи в Україні та спонукає переносу компаній в сусідні країни з кращим кліматом (та ж Польща на 47 місці, а податкове навантаження менше на 30%).

Про це йдеться у відкритому листі Об’єднання організацій роботодавців Хмельницької області.

Експерти організації проаналізували „План дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку у методології рейтингу "Ведення бізнесу"", затверджений Кабміном. Вони відзначають, що там передбачено лише два завдання-заходи: скорочення переліку вимог до первинного документа та його обов'язкових реквізитів та зменшення строку на ведення бухгалтерського обліку, фінансової звітності.

«Ці два завдання-заходи абсолютно не вирішують проблему, як отримати кращий, конкурентоздатний рейтинг – як країни-сусіди: Словаччина - 56 місце, Чехія - 53, Румунія - 50, Польща - 47, Молдова - 31. Інвестори - внутрішні чи закордонні, які планують бізнес, в більшості надають перевагу вищевказаним країнам, а не йдуть в Україну», - каже голова ООРХО І.Дунець.

Проблема покращення рейтингу податкового навантаження значно складніша, ніж приведено в заходах „Плану дій", зазначають роботодавці. В нашій країні є багато інститутів, інших структур, які могли б відповідально проаналізувати складові міжнародного рейтингу з оподаткування і запропонувати реальні заходи щодо його покращення. Це б суттєво покращило умови ведення бізнесу в Україні і створило рівні умови на ринках праці з нашими державами - сусідами. 


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ