Роботодавці хочуть обговорити з урядом проблеми  трудового потенціалу  та міграції

Роботодавці хочуть обговорити з урядом проблеми трудового потенціалу та міграції

19 жовтня 2017

Роботодавці закликали інші сторони соціального діалогу обговорити гострі питання вітчизняного ділового середовища – стан  трудового потенціалу України та тенденції до міграції кваліфікованих кадрів за кордон. Зокрема, вони вважають за необхідне провести планове засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, що мало б розглянути цю проблематику, але чомусь відкладається вже 2 місяці. Окрім того, організації роботодавців, асоціації, бізнес очікують від Мінприроди матеріалів по новому закону «Про оцінку впливу на довкілля», адже поки вбачають в ньому чимало корупційних ризиків, а підзаконні акти не готові. Про це йшлося на засіданні Спільного представницького органу сторони роботодавців у Києві.

Зокрема, як зауважив перший заступник СПО, голова ООРУ , співголова НТСЕР Анатолій Кінах, тема збереження трудового потенціалу в країні є однією із найактуальніших. Навіть якщо будуть достатні інвестиції, але не вистачатиме кадрів, економіка не запрацює вповні. За ним, сюди належить і кризовий демографічний стан: населення України швидко скорочується. за І півріччя 2017 року ми втратили 120 тис. громадян.

«Зі сторони НТСЕР ми домовились із урядом, що проведемо спеціальне засідання Кабміну з цього питання, щоб виробити державні механізми збереження і головне – розвитку трудового потенціалу. Попри це, наразі немає ні дати проведення, ні процесу його підготовки. Роботодавці повинні нагадати уряду про його ж рішення», – переконаний А.Кінах.

Окрім вказаних звернень до глави уряду, роботодавці обрали і заступника співголови НТСЕР зі своєї сторони. Ним став перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров. Кандидатуру підтримали одностайно, адже знайомі із професіоналізмом та прагматичним підходом представника УСПП та ООРУ.

Важливим пунктом обговорення став Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», до якого в бізнесу і роботодавців було багато зауважень (в основному через корупційні ризики та нечітко прописані повноваження перевіряючих органів) та навіть пропозиція його ветувати. Тим не менше, закон підписано і йде процес його імплементації – він стає чинним  з 18 грудня цього року. Хоча, як зауважив голова ООРУ А.Кінах, досі нема підзаконних актів, а часу залишається небагато.

«Пропонуємо розрахувати додаткові фінансові витрати підприємств на проведення такої оцінки, а також детально виписати ті пункти, де є високий корупційний ризик», – зауважив він.

На засідання СПО завітали представники Мінприроди, які повідомили, що вартість оцінки впливу, інші нормативні акти – в процесі розробки.

У свою чергу, учасники засідання попросили надіслати їм для ознайомлення і обговорення всі матеріали підзаконних актів та постанов, що готуються, для надання зауважень і пропозицій. Останні також буде надіслано від роботодавців і главі уряду окремим листом.

Також роботодавці розглянули низку кадрових питань та хід виконання прийнятих раніше рішень. 


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ