Роботодавці запропонують уряду механізм мінімізації ризиків пенсійної реформи

Роботодавці запропонують уряду механізм мінімізації ризиків пенсійної реформи

24 жовтня 2017

Сторона роботодавців, експерти громадських організацій наразі готують рекомендації уряду та Пенсійному фонду,  як мінімізувати ризики для українців у зв’язку із новаціями нещодавно прийнятої  пенсійної реформи. В цілому підтримуючи необхідність змін в пенсійній  системі, вони наголошують на недоопрацьованості документу, що може спричинити  труднощі не одній сотні тисяч пенсіонерів. Крім того, до  концептуального закону, навколо якого, до слова, весь час була серйозна дискусія, нема жодних планів дій, програм тощо, які б дозволили його оптимально  реалізувати. Таку думку висловив президент УСПП, голова Об’єднання організацій роботодавців України Анатолій Кінах в ефірі одного із телеканалів. 

«Пенсійна реформа потрібна. Українські пенсіонери – найбідніші в світі, і обов’язок держави – запропонувати їм гідні умови життя. Крім того,   навантаження на пенсійний  фонд колосальне. Так, бюджет ПФ в цьому році десь 270 млрд.грн., а його дотації – 140 млрд. грн..», – підкреслив лідер ділової спільноти.

Разом з тим, реформа в тому вигляді, як вона була прийнята, містить ризики для наших громадян, про що роботодавці неодноразово попереджали уряд та парламент. Справа в тім, що з 1 січня 2018 року право на пенсію матимуть тільки ті, хто підтвердить 25 років страхового стажу документально.

«А ми знаємо, що відбувалося в 1990-х роках, коли зупинялися тисячі підприємств: люди шукали роботу будь-де – від ринків до закордону. Окрім того, база даних по страховому фонду була запущена тільки в 2004 році, і то не є повною. Тому не треба заганяти людей, які не мають підтвердження 25 років страхового стажу,  в глухий кут, для них треба знайти вихід», – каже президент УСПП.

Рекомендації від роботодавців, що будуть направлені уряду, слід обов’язково взяти до уваги.  «Бо за кожним проблемним випадком стоять не голі цифри, а живі люди», – наголосив А.Кінах.

Він критично оцінив  ініціативу із докуповуванням стажу.  На його думку, 17-18 тис.грн. за рік при нинішніх доходах населення, особливо старшого покоління, бюджетників – величезна цифра.

«Пенсійна система має працювати як на підвищення якості життя громадян, так і на скорочення тіньового сектору економіки. Якщо вона не вирішуватиме проблеми низьких доходів і рівня життя старшого покоління, створюватиме ситуації, коли важко  буде довести чесно відпрацьований стаж, то яке її завдання? Нам потрібні не формальні  зміни, а справді кращі механізми пенсійного забезпечення», – резюмував президент УСПП.

 


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ