В ООРУ готують рекомендації зі збереження трудового потенціалу України

В ООРУ готують рекомендації зі збереження трудового потенціалу України

27 лютого 2018

В ООРУ пройшло засідання Комітету з питань трудових відносин та ринку праці Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР). Нагадаємо, остання об’єднує урядову, профспілкову сторони, а також роботодавців. Співголовою ради від роботодавців є голова Об’єднання організацій роботодавців України, президент УСПП Анатолій Кінах.

У березні готується засідання НТСЕР, на якому за напостоюванням роботодавців  буде розглянуте питання збереження та розвитку трудового потенціалу країни. Адже тенденції трудової міграції значно посилюються в останні роки – за різними даними, майже 7 млн. українців працевлаштувались за кордоном. Відповідні преференції для робітників з України прийняли в Польщі, Литві, Угорщині та ін. країнах, які відчувають нестачу кваліфікованих кадрів.

Все це ускладнюється процесами депопуляції населення країни – за даними ООН, Україна входить в топ-10 держав із швидким скороченням населення з різних причин, за рік щезає більше 200 тис. людей, що співмірно із населенням типового обласного центру.

«Інвестори неодноразово підкреслювали: в Україні вже відчувається нестача «робочих рук». Подекуди виробництво із іноземним капіталом не могло бути запущене саме через цю проблему: про таке свідчать реальні звернення в УСПП», – розповів голова ООРУ, співголова НТСЕР Анатолій Кінах.

Присутні представники профспілок, профільних міністерств, самі роботодавці тощо зійшлися на тому, що в країні повинна реалізовуватись комплексна державна політика з збереження трудового потенціалу.  Втім, ще з 2016 року розробка державних цільових програм призупинена – рішенням Кабміну, а програма «Сприяння зайнятості населення» була завершена в минулому році.

На засіданні НТСЕР будуть обговорені пропозицій сторін соціального діалогу щодо того, як створювати умови для гідної оплати праці, розвитку виробництв в Україні, а також – якою має бути політика держави в даній сфері, зважаючи на величезні цифри трудової міграції.

«Остання – об’єктивне явище, коли люди шукають кращих умов роботи чи навіть ведення власного бізнесу. Тому завданням держави має бути створення таких умов на внутрішньому ринку,  щоб кваліфіковані кадри, самозайняті, науковці  мали зацікавленість,  перспективу залишатися  саме в Україні та не ставали перед собою завдання  виїзду за кордон», – підкреслили в ООРУ.


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ