Роботодавці консолідуються задля виводу країни з  кризового соціально-економічного стану

Роботодавці консолідуються задля виводу країни з кризового соціально-економічного стану

2 березня 2018

В Україні останнім часом є чіткими  тенденції формування структурованого громадянського суспільства в цілому та сторони роботодавців зокрема. Є розуміння того, що на фоні загрозливих процесів депопуляції населення, високої трудової міграції, тренду економіки від індустріальної до сировинно-аграрної, як ніколи,   потрібна консолідація зусиль на рівні усіх сторін соціального діалогу. Про це зазначив голова ООРУ, президент УСПП Анатолій Кінах на П позачерговому  з’їзді Об’єднання організацій роботодавців України.

 «Пріоритети ООРУ на даному етапі – виправлення соціально-економічного  стану в країні, врівноваження високих темпів  міграції кваліфікованих кадрів, формування умов для самозайнятості, розвитку підприємництва та створення нових робочих місць  в нашій державі.  На жаль, по окресленим напрямкам спроба вийти на взаємодію з урядом не дала очікуваних ефективних результатів. До прикладу, це стосується прийнятого рішення про спільне засідання щодо доступу підприємництва  до фінансових ресурсів, доопрацювання медичної реформи та ін. Ми  будемо відстоювати результати в діалозі та тісній взаємодії із соціальними партнерами», – сказав А.Кінах.

Втім, голова ООРУ повідомив, що вже 15 березня заплановано засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР), де і буде розглянуто питання розвитку і збереження трудового потенціалу країни. Це принципова позиція для роботодавців: вони пропонують вирішення проблеми комплексно: реформування профтехосвіти, упорядкування вищої освіти та  ринку праці, підготовки стратегії інноваційного розвитку  тощо.

«Будемо наполягати, щоб після цього було проведено цільове засідання уряду, на якому були б прийняті вже нормативні рішення по цим питанням», – підкреслив А.Кінах.

Нагадаємо, за підрахунками експертів, у загальній кількості населення економічно активна частка наразі не досягає 50%. За 4 роки чисельність самозайнятих скоротилась на 2,5 млн. Триває трудова та бізнес-міграція. Нині за кордоном працевлаштувалось близько 7 млн. українців різної кваліфікації – від робочих до науковців, програмістів, технологів. Поза тим, в самій країні – низький рівень життя та висока смертність: ВООЗ включила України в топ-10 держав із найбільш швидкими темпами скорочення населення. За рік «щезає» більше 200 тис. людей – типовий обласний центр.

«Роботодавців турбує той факт, що, незважаючи на такі страшні цифри, ці проблеми не є на порядку денному владних структур. Про це ніде не говориться на державному рівні. Поза тим, необхідно  терміново ухвалити необхідні державні програми в сфері зайнятості населення, скорочення депопуляції, припинення відтоку людей за кордон, подоланню бідності, покращенню  якості  життя людей», – наголосив лідер ООРУ.

 Від відмітив злагодженість роботи Спільного представницького органу сторони роботодавців, що наразі напрацьовує свої пропозиції до проекту Генеральної угоди на 2018-ий та наступні роки (планується, що цього разу угода буде розрахована на 3-річний термін). Вона має стати максимально конкретним документом, положення якого будуть виконуватись на практиці.

«Створена робоча група урядовці-профспілки-роботодавці, і мені приємно відзначити, що наразі йде зближення наших позицій щодо того, якою має бути угода, її виконання», – зазначив А.Кінах.

На з’їзді ООРУ була прийнята нова редакція статуту організації, затверджено склад Ради ООРУ, обрано мандатну та ревізійні комісії. Головою ООРУ переобрано Анатолія Кінаха.


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ