Реформа охорони здоров’я не має перетворитися  в експеримент над громадянами

Реформа охорони здоров’я не має перетворитися в експеримент над громадянами

18 квітня 2018

Минуло більше двох  місяців з моменту, коли закон про фінансові гарантії медичного обслуговування населення набув чинності. Сторона роботодавців неодноразово висловлювала думки, що цей закон не можна вважати  повноцінною реформою. Він  не дає відповіді на питання, як буде змінена законодавча база сфери охорони здоров’я, звідки і в яком обсязі візьмуться ресурси, як вирішиться кадрова проблема, які прогнози наслідків запропонованих новацій. І головне – як він пов’язаний з платоспроможністю українських громадян нині і в перспективі, оскільки, за даними статистики, ще в 2016р. 52,4 % витрат домогосподарств йшло на медичні послуги, а с часом вони лише зростатимуть. Така позиція представників Об’єднання організацій роботодавців України, Української федерації роботодавців охорони здоров’я, НАМН, медичних закладів та громадських організацій медичної спільноти ще раз прозвучала на робочій нараді, яка відбулася днями в УСПП.

«Україна стала країною швидкої депопуляції.  Якщо в минулому 2017р.  ми втратили 198 тис. фактичної чисельності населення, то тільки в січні ц.р., за офіційними даними, нас стало менше на 21,5 тис. За даними ВООЗ, за цими тенденціями Україна входить в десятку найгірших держав світу поруч з Чадом, Лесото, Сомалі тощо. Безпрецедентною стала трудова міграція. І, нажаль, недосконалість  системи охорони здоров’я, недолугість реформ в цій сфері  – одна з найголовніших причин такого стану справ, що, безумовно, треба розглядати комплексно. В умовах незрівняного  падіння якості державного управління саме ми – ділова і фахова громадськість – не маємо допустити, щоб реформа охорони здоров’я перетворилась в експеримент над громадянами», – наголосив голова ООРУ Анатолій Кінах.

Учасники наради визначили, що вплив роботодавців на реконструкцію сфери має бути більш впливовим, оскільки саме вони є наповнювачами бюджету і активно працюють в медичному бізнесі. Представники науки висловили критику з приводу того,  що в запропонованих змінах не йдеться про розвиток медичної і  освіти, що є неприпустимим для цивілізованої країни. Керівники медичних установ, профспілок говорили про невизначеність статусу сімейного лікаря, незрозумілу роль місцевої влади в складних процесах.  

Була дана висока оцінка діяльності Української асоціації сприяння охорони здоров’я населення та Української медичної експертної спільноти, які зібрали кращих експертів та фахівців вітчизняної сфери. Саме їх силами розроблено кілька системних концептуальних  документів, проведено форуми, науково-практичні конференції з створення  нової національної системи охорони здоров’я України.

Учасники наради вирішити об’єднати зусилля роботодавців та медичної громади, створити робочу групу, яка б  займалася моніторингом впровадження чинного закону з врахування мінімізації ризиків, формуванням Стратегії розвитку національної охорони здоров’я на основі програмно-цільового підходу.

«Роботодавці наполягатимуть,  щоб при Кабінеті Міністрів працювала  експертна рада за участі урядовців, народних депутатів, експертно-ділової громади, організацій роботодавців та профспілок для розробки названої стратегії, супроводження кожного кроку справжньої реформи системи охорони здоров’я», – підсумував Анатолій Кінах.

 


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ