Роботодавці домовились з урядом про розгляд ключових пропозицій в другій половині 2018 року

Роботодавці домовились з урядом про розгляд ключових пропозицій в другій половині 2018 року

12 червня 2018

Спільний представницький орган сторони роботодавців (СПО) підбив підсумки того, що вдалося досягти за І півріччя 2018 року та намітив основні плани на другу половину року. Участь у засіданні взяли міністр соціальної політики Андрій Рева та уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова. Зокрема, роботодавці напостоюють на якнайшвидшому проведенні спільного з КМУ засідання зі збереження трудового потенціалу, розробленні чіткої міграційної політики тощо. Також подані пропозиції щодо удосконалення закону «маски-шоу стоп», земельного податку для підприємств та ін.

Про це йшлося на засіданні СПО.

«Ще 5 квітня на Національній тристоронній соціально-економічній раді було прийняте рішення про проведення в червні 2018 спільного із урядом засідання зі збереження трудового потенціалу країни, модернізацію профтехосвіти  як складової даної політики тощо. Його досі немає навіть в планах. Ми звертаємось до міністра соціальної політики, Прем’єр-міністра України з тим, щоб такий захід відбувся і рішення було напрацьоване. Крім того, немає чіткої ревізії того, що ми маємо на даний час. Перепис населення, що за стандартами ООН проводиться не рідше 1 разу в 10 років, востаннє був у 2001 році. Трудова міграція посилюється, паралельно розвивається таке явище як і бізнес-міграція», - наголосив президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах.

Міністр А.Рева поінформував, що урядовці розуміють нагальність даного питання, адже трудова міграція українців вже призводить до нестачі кадрів в багатьох сферах економіки. Він запевнив, що рішення НТСЕР буде оформлено і передано в Кабмін після остаточного узгодження деяких позицій сторонами соціального діалогу.  Урядовець погодився, що в країні немає узагальнених матеріалів по людським ресурсам, поза тим перепис буде проведений у 2020 році. Лише за офіційними даними, за кордоном працює 3,2 млн. українців. Неофіційні цифри значно вищі.

«Основна причина – розрив у рівні заробітних плат. Але не тільки: ми робили попереднє дослідження країн Балтії, Угорщини, Польщі: до прикладу, якщо з Литви свого часу виїхало 1 млн. громадян, то з Естонії майже не виїжджали. Тут задіяні і інші фактори, і ми повинні над ними також працювати», - каже міністр.

Загалом за останній час представники роботодавців взяли участь в 21 засіданні уряду, направили сотні власних пропозицій. До Національного комітету з промислового розвитку надіслано пропонований ними законопроект з розвитку промисловості. Другий рік діє ініціатива компенсації сільгоспвиробникам відсотків від вартості придбання відповідної техніки вітчизняного виробництва. Проведено моніторинг за 2017 рік щодо впливу регуляторних органів на бізнес.

Наразі роботодавці продовжують дискусію навколо створення Національного бюро з фінансових розслідувань, котрий не повинен перетворитись на ще один орган контролю підприємництва, а в гіршому сценарії – «кошмарення» бізнесу.

За їх даними, попри дію закону «маски-шоу стоп», до 50% всіх обшуків бізнесу проводиться без відео фіксації  - відповідні пропозиції по удосконаленню документу роботодавці вже озвучили уряду та мають  сподівання, що найближчими днями Кабмін підтримає дані коригування.

СПО та уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова підписали меморандум про співпрацю. За пропозицією А.Кінаха, рамковий документ буде доповнений переліком конкретних напрямків, за якими дана співпраця реалізовуватиметься.

 


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ