УСПП ініціює проведення спільного економічного форуму бізнесу і влади

УСПП ініціює проведення спільного економічного форуму бізнесу і влади

26 липня 2018

У діловому союзі наразі проводять консультації з партнерами щодо проведення цієї осені всеукраїнського форуму бізнесу за участі представників органів державної влади щодо економічних перетворень на наступний електоральний період. Про це президент УСПП Анатолій Кінах заявив на спільному засіданні союзу та Антикризової ради громадських організацій.

Відзначається, що без вирішення інституційних проблем економіки, головними з яких є корупція, відсутність стратегії економічного розвитку країни, слабкий захист прав підприємців, невиразна позиція влади щодо підтримки розвитку внутрішнього ринку – Україна лише пролонгує кризу. Адже щоб вийти на позитивну пряму зростання, необхідно +6-8% ВВП в рік. 

Із пакету пріоритетних 35 законодавчих проектів у сфері економіки, заявлених урядом,  з початку року  прийнято лише 9. Подальші кроки, що вже не один рік чекає бізнес, відчуватимуть значний пресинг популізму на тлі підготовки до виборчих перегонів, що триватимуть більше року.

«Темпи економічного зростання можуть залишатися невисокими ще тривалий період, особливо у разі відсутності зрушень щодо проведення структурних реформ, які усунули б бар’єри для надходження інвестицій та забезпечили більш сприятливу ситуацію на ринку праці»,  – зазначають в УСПП.

Тут виступають за узгодження позицій промисловців, роботодавців із урядом та парламентом. Зокрема, першочерговими питаннями до вирішення є висока вартість кредитних ресурсів для бізнесу та збільшення ставки НБУ; трудова міграція, яка вже відчутно вдаряє по секторам економіки через брак кваліфікованих кадрів; прийняття низки законопроектів (щодо індустріальних парків, запровадження накопичувальної пенсійної системи, податку на виведений капітал) тощо.

Союз пропонує такий захід організувати вже найближчим часом – щоб узгоджені позиції ввійшли і до проекту бюджету-2019, а відповідні нормативні акти заклали фундамент в необхідне зростання економіки.  


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ