Україна ризикує втратити статус стратегічної країни-транзитера  газу до ЄС

Україна ризикує втратити статус стратегічної країни-транзитера газу до ЄС

27 липня 2018

Загрози, що несе із собою будівництво «Північного потоку-2» для України і її статусу країни-транзитера, протиріччя навіть в самому ЄС, що не дають закрити це питання – вимагають від держави чіткого розуміння, що робити в гіршому варіанті розвитку подій. Ділова спільнота вважає, що в країні має бути  національна програма модернізації і розвитку української ГТС та ефективний системний  план на той випадок, якщо «Північний потік-2» буде все ж реалізований. На цьому наголосив президент УСПП Анатолій Кінах на спільному засіданні союзу та Антикризової ради громадських організацій.

«Як ситуація буде розвиватися – невідомо. Тут задіяні геополітичні інтереси великих гравців. Однак Україна все рівно може і повинна відстоювати свої інтереси дипломатичними шляхами, а також максимально вигідними умовами для європейських партнерів по використанню саме нашої газотранспортної системи. Але реальному сектору економіки потрібне уявлення, що буде у випадку розвитку гіршого сценарію, коли транзит палива критично впаде, адже від цього залежить робота економіки», – каже Анатолій Кінах.

Нагадаємо, якщо прокачування газу знизиться менше, ніж 60 млрд. кубометрів на рік – утримувати вітчизняну ГТС стане невигідно, і наша держава технічно може покинути  загальноєвропейську газотранспортну систему, перейшовши на автономну роботу. Зрозуміло, що це  означатиме проблеми фінансового, економічного, та й політичного характеру.

«Необхідна серйозна реконструкція внутрішньої системи постачання природного газу для національних користувачів – як промисловості, так і громадян.  Такої програми немає»,  – підкреслює президент УСПП.

Він розповів, що фахівці УСПП, Антикризової ради та партнерських організацій вже готують свої пропозиції в даному питанні та направлять їх уряду.

«Поки є запас часу, треба продумати всі варіанти, щоб зовнішні рішення не впливали критично на нашу економіку та не погіршувати фінансовий стан держави»,  – кажуть тут.

 


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ