Роботодавці вимагають найскорішого  прийняття промислової Стратегії

Роботодавці вимагають найскорішого прийняття промислової Стратегії

25 вересня 2018

Спільний представницький орган сторони роботодавців України (СПО) звернеться до Прем’єр-міністра В.Гройсмана із закликом вжити термінових заходів з розробки та впровадження стратегії, а також програм розвитку національного виробництва. Таке рішення було ухвалене на засіданні СПО.

Зокрема, його учасники – представники різних сфер  індустрії, торгівлі, громадських організацій – наголосили,  що українська промисловість перебуває в кризі. Після колосального падіння обсягів виробництва за попередні роки його відновлення практично відсутнє. Так, за минулий місяць воно знизилось ще на 0,5 відсотка, а кінцева вартість продукції подорожчала на 19% (порівняно із серпнем минулого року).

«Є гостра потреба модернізації основних фондів, які в середньому по галузям зношені на 70%, при цьому обігові кошти поповнити ніде – ставки безпрецедентно високі. Ми покладали великі надії на створений Національний комітет з промислового розвитку, але, при вдалому старті, він наразі фактично не працює. Також не прийнято жодної стратегії індустріального розвитку», – каже голова Об’єднання організацій роботодавців України, президент УСПП Анатолій Кінах.

Очільник СПО, голова Федерації роботодавців Дмитро Олійник розкритикував підготовлений свого часу проект такої стратегії Мінекономрозвитку та  наголосив на потребі чимшвишого прийняття програмних документів в цій сфері.

Було погоджено, що Комітет потребує перезавантаження та високої активності  роботи. Так, його представники  поскаржилися  на затягнуті комунікації із міністерствами та чиновниками, котрі місяцями розглядають певні питання. Було зазначено, що не  вистачає спеціалістів, що розбираються  в питаннях промисловості.  

Учасники засідання підтримали завдання   розробки чіткої дорожньої карти роботи Комітету та виконання принаймні вже прийнятих на ньому рішень.

Було ухвалено, що СПО звернеться до глави уряду В.Гройсмана із закликом як активізувати роботу Комітету (під його головуванням), так і прийняти певні рішення щодо розробки стратегії промислової політики в Україні. Конкретні пропозиції – компенсація відсотків за кредитами для виробників, план реформування хімічної та інших  галузей – вже підготовлені.


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ