УСПП та роботодавці проти підвищення тарифів на газ для промисловості і населення

УСПП та роботодавці проти підвищення тарифів на газ для промисловості і населення

2 жовтня 2018

Підвищення тарифів на енергоносії для промисловості не повинне випереджати зростання прибутків вітчизняних виробників, розширення  українського експорту. Як відомо, Нафтогаз із вересня підвищив розцінки на природний газ для промисловості на майже 21%. Український союз промисловців і підприємців, Антикризова рада громадських організацій та Cпільний представницький орган сторони роботодавців висловлюють рішучий протест із приводу такого необґрунтованого кроку. Ними вже підготовлений відповідний лист на Нафтогаз і Кабмін.

Про це заявляють в УСПП.

Зокрема, союз акцентує на тому, що таке різке підвищення (а в жовтні ціна зросте ще на 10%) тарифів на газ негативно позначиться на рентабельності головних його споживачів – підприємствах гірничо-металургійного комплексу, хімпрому, ЖКХ.

«Підвищення цін на енергоносії без попередньої реалізації програм модернізації індустріальних виробництв веде до зниження конкурентоспроможності української економіки та «заморожує» перспективи зростання ВВП. Відсутність прогнозованої та стабільної на досить тривалий час політики ціноутворення в державі – один із головних  бар’єрів для бізнесу», - каже президент УСПП Анатолій Кінах.

Він розповідає: для хімпрому, наприклад, це означає повний колапс, оскільки галузь використовує блакитне паливо як сировину. 80% собівартості продукції залежить від вартості газу. Таким чином, вітчизняні аграрії фактично змушені закуповувати добрива в Росії, Білорусі та Узбекситані, де ціна на газ, а отже і на продукцію, є значно нижчою. У випадку із РФ це не лише економічні втрати, але й політичні – чергова залежність від країни-агресора не потрібна нікому.

Негативно впливає подібна тарифна політика і на металургів. Фінансові витрати на використання енергоресурсів у цьому виробництві на 20-25% вищі, ніж загальносвітові показники, а тому українські експортери вже значно програють конкурентам з Китаю. Кон’юнктура світових ринків металопродукції  неухильно змінюється не на користь України.

Анатолій Кінах акцентував і на негативному впливі непрогнозованих підвищень тарифів на населення. Платоспроможність громадян дуже низька, тому очікуються колосальні заборгованості за енергоносії, навантаження на бюджет в частині субсидування тощо.

Ріст цін на газ вже призвів до збою в роботі підприємства-монополіста «ДніпроАзот», яке виробляє рідкий хлор. Лише після підвищення тарифів на хлорування води компанія відновила свою діяльність.

УСПП, Антикризова рада та сторона роботодавців наполягають на проведенні консультацій в колі уряд-Нафтогаз-промисловці, з тим, щоб переглянути необґрунтований ріст тарифів на газ.

«Цьому має передувати прийняття програм адресного соціального захисту, вдосконалення самої тарифної політики, зниження собівартості комунальних послуг, модернізація систем ЖКГ. Ціни на теплову та електроенергію вважаються найважливішими індикаторами якості державного управління, тому уряд мав би стримувати їх. Адже йдеться про стан економіки та перспективу подальшого зростання бідності серед населення», - підсумував президент УСПП.

 


до списку новин

Уряд, роботодавці та профспілки підписали тристоронню Генеральну угоду на 2016-2017 рр.
Уряд, роботодавці та профспілки підписали Генеральну угоду, яка визначатиме трудову та соціальну...

Приєднатися до ООРУ