Журналісти в Україні мають бути надійно захищені

Журналісти в Україні мають бути надійно захищені

6 листопада 2019

Україна увійшла до п’ятірки найбільш небезпечних для журналістів країн, йдеться у звіті міжнародної організації «Репортери без кордонів». Це відбулося через перешкоджання професійної діяльності, погрози, напади і навіть вбивства журналістів, а чисельні факти безкарності  винних, перш за все – замовників злочинів –  створюють дуже негативний фон державі як на міжнародній арені, так і  в її  середині. Таку думку висловив президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах в ефірі національного телеканалу, коментуючи перебіг  парламентських слухань «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення».

«Так, в Україні існує закон, який запроваджую  відповідальність за перешкоджання професійній діяльності журналістів. Але до нього треба додати чітку ефективну роботу правоохоронних органів, незворотність справедливого покарання,  контроль громадянського суспільства. Лише так можна захистити свободу слова, права представників ЗМІ і людини взагалі», – наголосив Анатолій Кінах.

І те, що правоохоронці роками не можуть завершити розслідування  резонансних злочинів проти журналістів, і те, що політики дозволяють собі некоректну поведінку з представниками преси, на його думку, є  проявами одного явища – деградації  державної влади в країні. Рейтинг Давоського форуму засвідчив, що Україна посіла 104 місце з 140 країн світу за якістю державних інституцій. Отже, системна робота з підвищення   кадрової роботи, запрошення на державні посади претендентів за ознаками професійності,  моральності, досвіду, але не особистої відданості, кумівства, політичної кон’юнктури, ось що в першу чергу сприятиме зростанню якості владної вертикалі.    

 «У державі має бути пріоритет безпеки – громадян загалом і журналістів зокрема. На будь-які порушення прав представників ЗМІ має реагувати і  правоохоронна система, і уряд,  і парламент, і президент. Він має формувати порядок денний в країні, домагатися, щоб громадяни знали правду про події в державі і закликати журналістів до роботи в цьому напрямку без політичних замовлень і тимчасової кон’юнктури.  Такий орган, як рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України, має зробити свій внесок у вирішення зазначеної проблеми», – підкреслив  Анатолій Кінах.

Водночас президент УСПП, голова ООРУ закликав і самих журналістів дотримуватись стандартів професії, освітлювати важливі теми  національного значення – подолання соціально-економічної кризи, зупинення трудової міграції та вирішення демографічних проблем, прискорений промисловий розвиток тощо.  «Інформаційний простір заполонили теми скандалів, «бійок», жартів, і ці «сенсації»  відволікають людей від того, що насправді важливо. Журналісти повинні розуміти свою відповідальність за це також», – резюмував Анатолій Кінах.


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ