Ділові організації та бізнес-омбудсмен спільно працюватимуть над поліпшенням захисту права власності в Україні

Ділові організації та бізнес-омбудсмен спільно працюватимуть над поліпшенням захисту права власності в Україні

7 листопада 2019

В Офісі бізнес-омбудсмена відбулося засідання наглядової ради структури, участь в якій взяв новий бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцкі, президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах та представники ділових організацій – стейкхолдерів.

Учасники зустрічі обговорили поточні виклики ділового та інвестиційного клімату в країні, налагодження ефективного діалогу між бізнесом та державними органами, а також потребу якнайскорішого прийняття закону про діяльність бізнес-омбудсмена.

Був презентований звіт роботи Офісу щодо протидії рейдерству. Воно  полягає в незаконному позбавленні бізнесу прав власності на нерухомість та корпоративні права.  Офіс аналізує й скарги підприємництва на недобросовісну поведінку державних реєстраторів в частині реєстраційних дій у Державних реєстрах юридичних осіб та речових прав на нерухоме майно.  Є тенденція до зростання їх кількості. Йшлося і про те, що за останній час збільшилось число скарг від бізнесу на роботу податкової служби.

«Очевидно, що  дієздатність держави із захисту прав власності – це найважливіший чинник для інвестиційного і ділового клімату в країні. Тому потрібна чітка, злагоджена співпраця судової і правоохоронної системи,  а також постійний громадський контроль в цьому напрямку», – наголосив президент УСПП, голова ООРУ.

Нагадаємо, нещодавно Рада бізнес-омбудсмена підписала Меморандуми про партнерство з Державною податковою службою та Державною митною службою. Завдання меморандумів – посилити співпрацю на рівні експертних груп, імплементації системних рекомендацій та впровадження реформи податкових та митних органів. Невдовзі очікується, що така угода буде укладена і з прокуратурою.

На зустрічі йшлося також про необхідність якнайшвидшого прийняття закону про установу бізнес-омбудсмена. Відтак, у Ради бізнес-омбудсмена буде більше інструментів для виявлення та усунення системних проблем, з якими стикаються підприємці, підвищення ефективності діяльності, взаємодії з органами державної влади.  

«Ми повністю підтримуємо цю ініціативу, оскільки  ділова спільнота зацікавлена в максимально ефективній роботі Офісу бізнес-омбудсмена», – підкреслив Анатолій Кінах.  Нагадаємо, лідер УСПП та бізнес-омбудсмен провели напередодні окрему зустріч, присвячену цьому питанню.

Довідково. Офіс бізнес-омбудсмена України був утворений в грудні 2014 року у відповідності з Меморандумом про взаєморозуміння щодо підтримки української антикорупційної ініціативи, укладеним між урядом України,  ЄБРР, Організацією економічного співробітництва і розвитку, УСПП та іншими структурованими громадськими організаціями бізнесу.

Однією з ключових цілей Ради бізнес-омбудсмена є забезпечення ефективної системної комунікації бізнесу з владою, органами державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємствами, які перебувають у державній власності або підпорядковані державним органам


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ