Посилюється відповідальність за відмову працевлаштувати інваліда

Посилюється відповідальність за відмову працевлаштувати інваліда

27 листопада 2012

Днями Верховна Рада України прийняла Закон, що посилює відповідальність посадових осіб (які користуються правом приймати і звільняти з роботи), а також фізосіб-роботодавців за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інваліда.

Ініціатор відповідних змін - Кабмін, текст проекту можна знайти в офіційних базах даних - № 9438 (від 10.11.2011 року), повідомляє портал Delo.ua.

Так стаття 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штраф за ухилення від реєстрації або несвоєчасну реєстрацію у Фонді соціального захисту інвалідів відповідної звітності. Сума санкцій - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в новій редакції розмір штрафу збільшено вп'ятеро).

Нагадаємо, що процедура працевлаштування прописана в Законі України "Про основи соціальної захищеності інвалідів ...". З урахуванням нових законодавчих змін (у разі підписання їх президентом) переважна відповідальність за створення робочого місця лягати на фізособу-роботодавця, підприємство, організацію, установу, де настала інвалідність/


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ