Україна повинна зустріти 2013-й з новим бюджетом

Україна повинна зустріти 2013-й з новим бюджетом

28 листопада 2012

Сьогоднішні реалії – поглиблення проблем соціально-економічного характеру, зростання зовнішніх ризиків,  зниження промислового виробництва та  ВВП – все це має спонукати урядовців і парламентарів до якнайшвидшого опрацювання та прийняття Державного бюджету, сформованого на основі комунікацій з діловою громадою. Потрібно максимально сконцентруватися і об’єднати зусилля для того, щоб держава розпочала 2013 рік з новим бюджетом. На цьому наголошує голова ООРУ, народний депутат України Анатолій Кінах.

За його словами, своєчасно прийнятий бюджет – це дуже важливий фактор довіри інвесторів, прогнозованого й системного соціально-економічного й фінансового розвитку країни. Над цим зараз посилено працюють усі держави світу, які теж завершують рік у складних економічних обставинах, але намагаються адекватно протистояти кризі.

«Не можна захоплюватися фіскальними, адміністративними й силовими методами роботи, навіть зважаючи на усі труднощі нинішньої ситуації. Ручні методи управління економікою тільки ускладнять стан справ, і це доведено давно. Сьогодні як ніколи потрібно зробити деполітизований, чіткий й системний аналіз соціально-економічного становища держави і на його основі рухатися вперед – через прийняття бюджету-2013 і програми першочергових заходів підтримки  української економіки», - вважає А. Кінах.

В ній, на переконання голови ООРУ, повинні міститися такі моменти,  як відновлення кредитування реального сектору, особливо малого й середнього бізнесу, враховуючи нинішню складність отримати кредит та його високу вартість. Необхідно припинити процес авансової сплати податків, що погіршує фінансове становище підприємств шляхом вимивання їх обігових коштів, повернути заборгованість з виплати негативного сальдо податку на додану вартість. «Беручи до увагу складну ситуацію з обіговими коштами вітчизняних підприємств, треба вкрай відповідально  поставитися до запропонованого випуску ПДВ облігацій, не допустити ще більшого погіршення  фінансового стану виробництв», - каже А. Кінах.

Необхідно більш динамічно та комплексно попрацювати над покращенням інвестиційного клімату, наголошує парламентар. В основі цієї роботи має лежати підвищення рівня корпоративної безпеки, здатності держави захистити права власника, інвестора. Позитивні, не декларативні, а цілеспрямовані дії потрібні також і в напрямі покращення сальдо зовнішньоторговельної діяльності України. Для цього слід реалізувати чіткі, з відповідним ресурсним наповненням і стимулами, програми імпортозаміщення й локалізації виробництва, підтримки малого й середнього бізнесу. 

«Потрібно вдосконалювати систему державного управління і кадрової політики, осмислити адміністративну реформу, яка триває два останніх роки, підвищити рівень якості і відповідальності державного менеджменту, котрий,  власне, і здатний забезпечити ефективний розвиток країни, допомогти реалізуватися конкурентним перевагам вітчизняної економіки», - наголошує Анатолій Кінах.

 

 

 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ