Звернення Об’єднання організацій роботодавців України щодо поновлення роботи Фонду соціального страхування України

Звернення Об’єднання організацій роботодавців України щодо поновлення роботи Фонду соціального страхування України

27 листопада 2019

Звернення

Об’єднання організацій роботодавців України

щодо поновлення роботи Фонду соціального страхування України

 

27 листопада 2019р                                                                          м. Київ

Представники Об’єднання організацій роботодавців України обурені черговим нехтуванням з боку  Міністерства соціальної політики партнерськими нормами соціального  діалогу,  передбаченими українським законодавством.

Ще у вересні ц.р. ООРУ, інші соціальні партнери з  СПО звернулися до новопризначеного міністра соціальної політики з проханням оновити   склад представників міністерства в правління Фонду соціального страхування Україні (ФССУ), оскільки був вичерпаний термін повноважень їх попередників та настав час приймати головування Фондом державній стороні. Крім того, в умовах нелегітимності правління ФССУ не терпіли зволікань важливі фінансові питання  діяльності Фонду.

Однак державна сторона – представники міністерства соціальної політики – не поспішали. Більш того, 26 листопада 2019р. вони за невідомими причинами не з’явилися на заздалегідь заплановане і оголошене за усіма нормами роботи ФССУ засідання правління Фонду. Тим самим урядова сторона, яка б мала дотримуватися високого стандарту роботи і надавати приклад іншим, не лише продемонструвала  неповагу до соціальних партнерів, але й зірвала  ухвалення вкрай важливих для поточної роботи, та й взагалі для існування Фонду питань.  Саме на цьому засіданні мали б би затверджуватися склад уповноважених представляти інтереси держави у правлінні Фонду соціального страхування, передаватися ним головування Фонду, вноситися вкрай важливі зміни до бюджету ФССУ, без яких важко уявити його повноцінне функціонування, стабільне завершення фінансового 2019 року.

Такі речі не мають розумних пояснень, не вкладаються в механізми чесного і рівноправного партнерства, соціального діалогу, намагання узгоджувати усі складні проблеми трудових і соціальних відносин шляхом переговорів та розумних компромісів.    

В Об’єднанні організацій роботодавців Україні такі обурливі  дії пояснюють одним: підготовкою підґрунтя для ухвалення законопроекту  № 2275 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування». Цим законопроектом по суті  знищується соціальний діалог; роботодавці, як,  до речи, є основними наповнювачами Фонду, повністю відстороняються  від управління ФССУ та контролю за витрачанням коштів ЄСВ (лікарняні, вагітність, пологи, нещасні випадки тощо).

Зрозуміло, що з такою постановкою питання роботодавці ніколи не погодяться і докладуть усіх зусиль, щоб закон в такій редакції не був прийнятий. Прикро, що замість прозорого діалогу, чесного прямого обговорення міністерство соціальної політики йде на різні виверти, підводить та розчаровує партнерів. Підсумок від таких дій завжди один – страждають трудівники, люди, які користуються коштами Фонду соціального страхування України.  

Закликаємо представників державної сторони усвідомити свою відповідальність перед трудящими, соціальними партнерами в особі роботодавців та профспілок, додати зусиль з стабілізації роботи Фонду соціального страхування України. Що ж стосується законопроекту про функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, у міністерства соціальної політики, КМУ є всі підстави вирішити спірні моменти  саме за столом переговорів, в форматі діалогу, як це і передбачено законами України,  міжнародними угодами системи трипартизму.  


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ