Литовсько-український форум про енергозбереження, транспортні та інші напрямки взаємовигідної співпраці

Литовсько-український форум про енергозбереження, транспортні та інші напрямки взаємовигідної співпраці

28 листопада 2019

Сьогодні у Вільнюсі проходить  V Українсько-литовський економічний форум за участі Президента України Володимира Зеленського і Президента Литви Гітанаса Науседи, представників урядів, бізнес-асоціацій, експертів-економістів, підприємницьких кіл. Його організаторами є УСПП та Конфедерація промисловців Литви. В роботі заходу беруть участь близько 150 підприємців, які обговорюють стан українсько-литовського торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, перспективні взаємовигідні форми подальшої спільної роботи тощо.

На початку форуму Президент Конфедерації промисловців Литви Робертас Даргіс нагородив президента УСПП Анатолія Кінаха Почесним Знаком цієї організації.  

УСПП та організації промисловців і підприємців Литви є давніми економічними партнерами. Кілька років тому були створені Українсько-литовська та Литовсько-українська ділові ради, які підписали між собою угоду. За їх ініціативою проведені в різних містах України семінари для бізнесу з питань практичного використання екологічних норм ЄС, нових підходів до енергозбереження, енергоефективності та відновлюваної енергетики, механізмів роботи з європейськими інвестиціями. Започатковано кілька  конкретних бізнесових проектів – з водоочищення в Одеській та Херсонській областях, впровадження сонячної енергетики (в м. Вільногорську Дніпропетровської області ц.р. відкрита сонячна електростанція, готується до спорудження в Херсонській обл.) тощо. Ділові ради працюють за планом, якій що півроку оновлюється.

«Цей форум є дуже важливим для країн, особливо зараз, коли в світі все менше прогнозованості, спостерігається сповільнення економіки.  Литва робить ставку на  розвиток інновацій, цифрових технологій,  і саме в вирішенні цих проблем розглядає Україну як важливого партнера. Маю надію, що наша співпраця буде розвиватися й далі», – відкрив пленарне засідання президент Конфедерації промисловців Литви Робертас Даргіс.

«Плідна співпраця між нашими державами є прикладом надійного партнерства  Литви і України, партнерства, яке засновано на довірі і дружбі. В  економічних результатах цього року, а темпи товарообігу на 38 % більше, ніж в минулому, маємо надію, що торгівля й до кінця року зросте до 2 млрд. дол., –  є вагомий внесок бізнесу наших країн, співпраці  Українсько-литовської та Литовсько-української ділових рад. Ми разом втілюємо в життя дуже важливі проекти з водоочищення і водопостачання, енергозбереження (Одеська і Херсонська області), робимо реконструкцію школи на території Донбасу в Авдіївці. За допомогою Литви українські промисловці зміцнюють  зв’язки з європейськими інституціями, вчаться працювати з кредитними ресурсами ЄС. Така співпраця має дуже велике значення», – наголосив президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах.

На пленарному засіданні виступили міністр енергетики Литви Жігімантас Вайчюнас, генеральний  директор державного концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичюс, лідери бізнесу Литви і України.

Про відкриття в серпні ц.р. першої сонячної електростанції в Вільногорську Дніпропетровської області, яка використовує литовське обладнання, розповів голова правління «BOD Group» Відмантас Янулевічус. На його думку, європейські інвестиції і технології, українські природні умови та кадровий потенціал разом мають величезні перспективи, і тепер в планах компанії – будівництво станції  на 30 мегават в Херсонській області. Проекти компанії з енергозабезпечення житла можуть допомогти українцям значно здешевити опалення домівок, виробництво сонячних модулів незабаром буде відкрито  в Україні. В. Янулевічус дуже позитивно оцінив подальші спільні наміри співпраці бізнесу двох країни.

Перспективними є й взаємодії в сфері транспортного сектору Литви і України, вважає генеральний директор Литовських залізниць Мантас Бартушка.  «Кілька років тому литовська залізниця була збиткова, а тепер приносить значні  прибутки, має  півмільярда євро товарообігу, перевозить 5 млн. пасажирів. Причина – були втілені євростандарти. Довели свою ефективність проекти  Київ-Мінськ-Вільнюс, вантажна лінія  Київ-Клайпеда. На часі відкриття лінії, яка з’єднає Балтійське і Чорне моря. В Каунасі і Вільнюсі будуються великі торгові термінали. Співробітництво з Україною бачимо в широкому спектрі, це – оренда локомотивів, підготовка залізничників, інфраструктурні проекти, обмін кадрами. Співпраця буде дуже вигідною», – наголосив він.  

Незабаром робота продовжиться в секціях «Транспорт, логістика і вантажоперевезення», "Поновлювані джерела енергії», «Будівництво», «Інформаційні технології і промисловість». 


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ