До роботи П’ятого Литовсько-українського форуму в Вільнюсі приєдналися Президенти країн

До роботи П’ятого Литовсько-українського форуму в Вільнюсі приєдналися Президенти країн

28 листопада 2019

У Вільнюсі до роботи П’ятого Литовсько-українського форуму, якій почав працювати сьогодні з ранку, приєдналися Президенти України та Литви Володимир Зеленський та Гітанас Науседа. В роботі заходу беруть участь близько 150 підприємців, які обговорюють стан українсько-литовського торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва,  перспективні взаємовигідні форми подальшої спільної роботи тощо.

Про підсумки пленарного засідання, двосторонню українсько-литовську співпрацю президентам двох держав розповів президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах.

«Темпи товарообігу між Україною і Литвою за підсумками січня-серпня 2019р. зросли  на 38 % порівняно з аналогічним періодом минулого року, при цьому маємо надію, що торгівля  до кінця року зросте до 2 млрд. дол. Такі результати обумовлені не лише тим, ми працюємо з надійним економічним партнером, це партнерство засновано на довірі і дружбі», – наголосив лідер ділової спільноти України.

Він зупинився на тому, що Україна активно переймає досвід Литви щодо адаптації до європейських стандартів та технічних регламентів, без чого не є можливими ні промислова модернізація, ні розширення вітчизняного  експорту. А.Кінах поінформував президентів про ухвалені на форумі документі та подякував за увагу до двосторонньої економічної співпраці як на рівні держав, так і бізнес-кіл.  

Президент Республіки Литва Гітанас Науседа повідомив, що нині між державами була підписана спільна декларація про співробітництво, і вона стане основою подальшого розвитку плідної і ефективної співпраці, в тому числі і в економічної сфері. «Литва цінує свої контакти з Україною, радіє з того, що може передати їх свій досвід членства в ЄС.  Сподіваємося, що реформи в Україні будуть успішно завершені, що потік інвестицій зростатиме», – поінформував Г.Науседа.  

«Наші економічні стосунки ніколи не припинялися, активно розвивалися та набували нових якісних форм. Наприклад, всім відомо про успішність комплексних перевезень «вікінг».  У литовських підприємців є успішний досвід роботи з провідними компаніями  Європи і адаптації до європейських стандартів, що дозволяє  нам нарощувати вигідні економічні зв’язки, разом з нашими партнерами виходити на ринки інших  країн. Ми очікуємо, що підсумки цього року перевищать показники минулого рекордного року», –  наголосив Президент України Володимир Зеленський.  Він подякував діловим радам Литви та України, УСПП та КПЛ за організацію потужного Литовсько-українського економічного форуму.

В своєму виступі президент Україні В.Зеленській згадав як успішний  проект реконструкції   школи №2 в Авдіївці Донецької області. Цей  спільний проект реалізує обласна та місцева державні адміністрації, Центральне агентство управління проектами Республіки Литва за підтримки Євросоюзу та УСПП. Загальна  вартість проекту – більше 63 млн. грн. Реконструкція передбачає спорудження сучасної їдальні, класів для уроків праці, дитячого та спортивного  майданчиків.  

Після завершення засідання президенти мали спілкування з представниками литовського та українського бізнесу та зробили групову фотографію.


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ