Створено двосторонню ділову раду Україна-Молдова

Створено двосторонню ділову раду Україна-Молдова

2 грудня 2019

У Києві УСПП та Національний конгрес промисловців і підприємців Молдови підписали договір про утворення двосторонньої ділової ради.

Підписанти – президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах та президент НКППМ Василь Тарлєв – зазначили, що подібний формат співробітництва систематизує контакти між бізнесом обох країн. Наразі сторони займуться визначенням співголів ради, її структури тощо. У зустрічі в УСПП взяли участь також посол Молдови в Україні пан Руслан Болбочан, представники підприємницьких громад обох країн.

«Ми зацікавлені просуванні та дистрибуції українських товарів в дружній країні, особливо машинобудівної продукції. Також тут, в свою чергу, є хороші можливості для агровиробників з Молдови. І з української, і з молдовської сторони вже надійшло і продовжує надходити багато конкретних пропозицій, всі вони обговорюватимуться в рамках профільних зустрічей бізнесу», – наголосив президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах.

«Вже третій рік поспіль між нашими країнами зростає товарообіг, сальдо наразі позитивне для України. Угода ще більш інтенсифікує контакти», – висловив переконання Р.Болбочан.  Посол також запросив представників бізнесу на діловий форум в рамках проведення саміту глав-урядів країн-членів  ГУАМ в грудні ц.р. в українській столиці.

«Ділова рада однозначно принесе динаміку в бізнес-контакти. Нас надихнув той формат співробітницва, який УСПП має з Литвою, де робота двосторонніх рад дуже активна  і має безліч конкретних результатів. Завдяки запуску такого механізму у наших взаєминах, очікуємо на 30-40% зростання товарообігу», – наголосив Василь  Тарлєв.

Як повідомили присутні на заході представники молдовської сторони, їх цікавить передусім сфера будівництва, зеленої енергетики, біотехнологій, Індустрії 4.0. та ін. НКППМ вже має низку зацікавлених італійських та французьких партнерів, котрі хочуть розглянути можливість організації виробництв в Україні.

Анатолій Кінах запевнив у підтримці УСПП інвестиційних та інших проектів та зазначив, що союз поінформує уряд і парламент України про запуск двосторонньої ділової ради з Молдовою, а також передасть цю інформацію в Посольство України в Молдові.  Також, на його переконання, можливо було б обговорити з урядами проведення бізнес-форумів в рамках візитів перших осіб держави.

«Ми поінформуємо нашого прем’єр-міністра, гадаємо, перший захід такого формату – як мінімум В2В – можливо провести в рамках вже згаданого саміту глав урядів країн-членів ГУАМ», – сказав Василь Тарлєв.

Відтак,  сторони в найближчі тижні структурно оформлять двосторонню раду, оберуть співголів тощо. Поза тим, вони наголосили: рада є відкритою до приєднання інших ділових асоціацій чи представників бізнесу.  Також буде оформлений спільний план дій. Наразі вже відомо про наміри створення комунікаційного майданчику для обміну технічною інформацією між підприємствами, просування виробів і технологій України на ринку Молдови, розглядається можливість технічної, виробничої кооперації між зацікавленими компаніями тощо.


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ