Треба шукати шляхи розблокування бюджетних платежів

Треба шукати шляхи розблокування бюджетних платежів

23 грудня 2019

Ділова спільнота вкрай стурбована рішенням уряду забезпечити здійснення тимчасового, до кінця поточного бюджетного року, припинення Казначейством проведення платежів і реєстрації бюджетних зобов'язань щодо витрат і надання кредитів загального фонду держбюджету (крім захищених видатків бюджету). Йдеться про  видатки розвитку, кошти на будівництво і на ремонт, в тому числі ті, які  українські промисловці і підприємці  здійснюють бюджетним організаціям в якості постачання товарів, робіт, послуг.

«Це не випадкові події, вони стали закономірним результатом відсутності системних, продуманих заходів уряду, Національного банку України з розвитку економіки, промисловості. Замість стратегічних дій з індустріального поступу держава стимулювала  приток спекулятивного капіталу – з початку року й нерезиденти вклали в ОВДП $4 млрд. під привабливі 15-19% процентів. На фоні стагнації промисловості прибутки банків за 10 місяців 2019 р. виросли в 3,5 рази та склали 53 млрд. грн. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі  товарами за 10 міс. 2019р.  склало 8,5 млрд. дол. Зміцнення гривні без відповідного економічного підгрунтя лишило експортерів (наприклад,  аграріїв та металургів) мільярдів гривень. Така безсистемна непрофесійна економічна політика, загрожує країні дефолтом, веде до поглиблення кризи», – переконаний президент УСПП, голова ООРУ, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.  

Ситуація ускладнюється тим, що показники бюджету наступного року закладені на базі нереального, як виявилося, плану нинішнього, при цьому  жодних стимулів  прискорення економічного розвитку в бюджеті не міститься.

Лідер промислової спільноти наголосив на першочергових заходах, які вже неодноразова пропонували  структуровані організації ділових кіл. Треба негайно розробити та взятися за реалізацію національної економічної,  промислової політики;  забезпечити поступовий доступ до кредитних ресурсів великому, середньому і малому бізнесу; зняти усі перепони на шляху розвитку підприємництва; докласти зусиль з ліквідації корупції та тіньових ринків; подбати про підтримку кадрового потенціалу.

«Ще один фактор подолання кризи – ефективний діалог влади і бізнесу, постійна комунікація уряду та  структурованих об’єднань промисловців, підприємців, роботодавців, експертів. Збереження  Ради підприємців при КМУ, перезапуск Національного комітету з промислового розвитку на чолі із очільником уряду – ці заходи в їх числі, саме тут могли  з’являтися пропозиції з трансформації економіки з сировинної на високотехнологічну модель. Держава має подбати й про професійні якості викосопосадовців, які відповідають за фінансово-бюджетну, економічну політику. Бо помилки, про які тут йдеться, можуть надто дорого коштувати народу України», – підсумував А.Кінах.


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ