Ділова громада направила уряду  пакет невідкладних антикризових заходів

Ділова громада направила уряду пакет невідкладних антикризових заходів

19 березня 2020

Сьогодні є очевидною  утрудненість змістовних прогнозів впливу коронавірусної інфекції COVID-19 на соціально-економічну сферу, в тому числі –  реальних наслідків обмежувальних заходів, що впроваджуються як на національному, так на світовому  рівні.  Проте немає сумніву – епідемія серйозно вплине на стан української економіки, вірогідним буде перегляд макроекономічного прогнозу та корегування Державного бюджету. Загальними наслідками проявів світової кризи стануть погіршення цінової кон'юнктури на зовнішніх ринках, ускладнений доступ до фінансових ресурсів, глобальні логістичні проблеми. Такої думки дотримуються в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій.

«Стан вітчизняної економіки в період епідемії та на більш віддалену перспективу значною мірою визначатиметься ступеню ефективності та прорахованості антикризових заходів на державному рівні. Саме тому в додаток до матеріалу «Пріоритетні заходи 2020: промисловий пакет», зробленого  за результатами  спільного засідання Антикризової ради громадських організацій та Правління УСПП на початку березня, аналітики та практики названих  бізнес-організацій підготували та направили  уряду пакет невідкладних антикризових заходів для узгоджених  дій влади та її спілкування з структурованою  промислової та підприємницької спільнотою», – інформує президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій, голова ООРУ Анатолій Кінах. 

В невідкладних заходах виокремлені чотири основних направлення:  підтримка внутрішнього ринку, доступ виробників  до фінансових ресурсів, підтримка експортного потенціалу вітчизняних виробників, удосконалення управлінської вертикалі та взаємодії з діловою спільнотою.

Наголошується на необхідності програм підтримки  пріоритетних сфер  економіки у відповідності з рівнем критичності та потребою для внутрішнього та зовнішнього ринків. Такі програми мають містити  заходи щодо бюджетно-податкового стимулювання, механізми модернізації та впровадження  імпортозаміщення. На думку аналітиків Антикризової ради громадських організацій, нині потрібно зробити аналіз структури імпорту у секторі публічних закупівель у розрізі визначення товарів,  виробництво яких може бути локалізовано на території України.

Пропонується внести зміни до Закону України «Про публічні закупівлі», що дозволили б залучити публічні фінанси, передусім державних монополій, для завантаження національних товаровиробників,  особливо при реалізації інвестиційних проектів з розвитку інфраструктури.

Невідкладні заходи пропонують  розглянути можливість впровадження програм довгострокового рефінансування банків Національним банком України з метою стимулювання кредитування реального сектору економіки.

Промисловці  і підприємці наполягають на  виокремленні Міністерства промисловості та інновацій  та Міністерства агропромислового комплексу для розв’язання проблем, які гальмують економічну динаміку у відповідних секторах.  Щоб посилити комунікації між урядом та бізнесом стосовно реалізації антикризових заходів, недопущення значного падіння економіки, вітчизняної промисловості,  необхідно  забезпечити оперативну імплементацію Постанови КМУ №122 від 19 лютого 2020 року «Про утворення Координаційного центру з питань промисловості».

«Надзвичайні події потребують надзвичайних заходів. Об’єднавши зусилля у справі захисту населення від коронавіруса та недопущення значного просідання економіки, влада і структурована ділова громада можуть навіть підштовхнути розвиток внутрішнього ринку, знайти точки зростання для наступних стабільних часів», – підсумував Анатолій Кінах. 


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ