Український бізнес активно включився в боротьбу з COVID-19

Український бізнес активно включився в боротьбу з COVID-19

23 березня 2020

Україна вжила низку превентивних заходів через поширення коронавірусу,  в країні до 3 квітня введено карантин. Все заради того, щоб виграти час: вітчизняна система охорони здоров’я слабка, медзаклади потребують всього – від масок і рукавичок до високотехнологічних апаратів реанімації – ШВЛ, оксигенаторів та ін. Відтак, розуміючи, що боротьба з пандемією є спільною справою, українські компанії одна за іншою долучаються до цього процесу, виділяючи значні кошти.

Із закликом до ділової спільноти виступив президент УСПП Анатолій Кінах: «В ці надзвичайно відповідальні дні протидії пандемії COVID-19 ми, промисловці, підприємці і роботодавці, маємо негайно  включитися у боротьбу з коронавірусом, зробити максимум можливого для захисту та підтримки своїх трудових колективів та місцевих громад».

Напередодні за підтримкою українських промисловців і підприємців звернувся і міністр охорони здоров’я Ілля Ємець.

В УСПП розповідають: основне, крім організації  роботи власних підприємств,  на чому наразі зосереджується допомога вітчизняних компаній – це інфраструктурне (перевезення, розміщення медиків) та матеріальне забезпечення лікарень (закупівля тест-систем, засобів захисту для медперсоналу, а також дороговартісної електроніки – апаратів штучної вентиляції легень, систем насичення крові киснем тощо).

Зокрема, за таким принципом діють і члени УСПП.

Так, фонд голови наглядової ради підприємства «Фармак» Філі Жебрівської виділяє 10 млн. грн. на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів, експрес-тестів на коронавірус, захисних костюмів і масок, дезінфекційних розчинів для потреб лікарень.  Також «Фармак» заявив про свою готовність у мінімальні терміни освоїти випуск нових препаратів, які можуть бути ефективні в боротьбі з коронавірусом.

Флагман вітчизняного машинобудування – Крюківський вагонобудівний завод – вже виділив медустановам міста Кременчуг 400 тис. грн. на невідкладні протиепідеміологічні потреби. 

УСПП розміщатиме на своєму сайті оперативну інформацію від МОЗ, у тому числі, що стосується конкретних потреб областей і лікарень. Закликаємо  своїх членів надавати будь-яку посильну допомогу медикам.

«Великим внеском буде і організаційна, і матеріальна, і інформаційна допомога», – підкреслюють в діловому союзі.

Просимо наших учасників розповідати про свої ініціативи в боротьбі з коронавірусом.  Мова йде не про саморекламу, а про мотивуючі приклади для інших, які б хотіли допомогти медицині, але поки не зробили цього або не знають, як. Ми обов'язково розмістимо вашу інформацію на сайті uspp.ua.


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ