Співпраця з МВФ дасть змогу пройти економічну рецесію з меншими втратами

Співпраця з МВФ дасть змогу пройти економічну рецесію з меншими втратами

24 березня 2020
У світі через пандемію CОVID 19 вже підраховують збитки та роблять прогнози, і вони не є оптимістичними. Йдеться про рецесію світової та національних економік, у той час як МВФ і взагалі відзначає, що її масштаби будуть значно серйозніші за економічний спад під час світової фінансової кризи 2008-2009 років. Вже зараз за допомогою фонду звернулося 80 країн. Серед них і Україна. Зокрема, Київ просить збільшити кредитування з $5,5 млрд. до $9,5 млрд. Очікується, що фінальне рішення МВФ озвучить впродовж двох тижнів.

 «Наразі роль міжнародних фінансових інституцій в підтримці України є дуже вагомою. Без жодних сумнівів, треба  продовжити співпрацю з МВФ. Це дозволить уникнути дефолтних сценаріїв, витримати зростання дефіциту бюджету та обслуговувати державні борги. Якщо Україна отримає транш від фонду, то зможе розраховувати і на макрофінансову допомогу ЄС, на кредити Світового банку, інших донорів. В нинішніх складних  умовах  економічної кризи та необхідності  протидії епідемії COVID 19  кошти підуть на те, щоб  профінансувати додаткові видатки держбюджету, пов’язані з епідемією, перекрити недонадходження від податків та поповнити золотовалютні резерви», – визначив  президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах.

Проте, зазначає лідер ділової спільноти, домовляючись про рефінансування чи інші інструменти, вже зараз потрібно розуміти, як Україна віддаватиме борги. Вже зараз навантаження надзвичайно велике – $83 млрд.

«Уряд намагається розробити  антикризові заходи, і Антикризова рада громадських організацій, УСПП надіслали свої пропозиції. Це стосується стимулювання внутрішнього попиту, кредитування підприємців за доступними ставками, кредитні, податкові канікули, підтримка бізнесу, що змушений зупинити свою роботу під час карантину тощо. Це окрема велика робота, і ми настоюємо, щоб уряд  разом із діловою спільнотою здійснив чіткі системні кроки з планування і  стабілізації економіки.  Але не можна відкладати в «довгий ящик» і розробку нової стратегії співпраці з МВФ: систему, коли новий транш притягувався для розрахування з попередніми боргами, а із нового траншу кожного разу робилося «національне свято», треба зруйнувати; залучені ресурси мають слугувати розвитку економіки, реалізації масштабних інноваційних промислових програм. Епідемія закінчиться, Україна повинна йти вперед», –  наголошує гоолова ООРУ.

Він переконаний, що завданням номер один в економічній  царині є створення умов, щоб в Україні працювали максимум промислових підприємств, малий та середній бізнес. Для цього потрібно спрямувати фінансові ресурси  в реальний сектор економіки через доступне кредитування з відстрочкою по будь-яким виплатам на період карантину і, можливо, деякий час і після нього.

В УСПП наполягають на якнайшвидшому прийнятті антикризової стратегії на період карантину і відновлення економіки після нього, а також паралельній розробці середньострокової стратегії розвитку економіки України.

«Ми повинні знати,  куди ми рухаємося, як віддаватимемо борги, як плануємо відновляться  у світі, що гостро постраждає від економічної рецесії. Експерти вже зараз говорять про те, що світова кон’юнктура може змінитися: країни оптимізуватимуть свої виробництва, відтинаючи неактуальні, будуть менш глобалізованими і більш зосередженими на внутрішніх ринках. Економічна стратегія  України має бути ефективною – ось чому треба  відповідально поставитись до запозичань», – резюмував Анатолій Кінах.


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ