Звернення  щодо проведення он-лайн конференції  «Як мінімізувати наслідки епідемії  COVID-19»

Звернення щодо проведення он-лайн конференції «Як мінімізувати наслідки епідемії COVID-19»

25 березня 2020

Звернення

До учасників Антикризової ради громадських організацій, УСПП щодо проведення он-лайн конференції

«Як мінімізувати наслідки епідемії  COVID-19»

 

Шановні колеги!

Антикризова рада громадських організацій, УСПП, ООРУ, промисловці, підприємців та роботодавці вважають карантинні заходи, які запроваджені  Президентом, урядом  України, органами місцевого самоврядування з метою протидії поширення хвороби COVID-19, вчасними та невідкладними. Ми не можемо легковажно поставитися до такої надзвичайної загрози для здоров’я українців, щось  упустити в найважливішій справі  захисту їх життя.

Однак є кілька проблем, які нас надзвичайно турбують. Перш за все, це наслідки для економіки навіть  не самої епідемії, а введення надзвичайного стану. З приводу передчасності зупинки більшості нестратегічних підприємств вже висловилися представники інших ділових об’єднань.

Очевидно, що зупинка  виробництв і компаній призведе до того, що мільйони людей втратять роботу, а бюджет – велику частину доходів, які так потрібні в боротьбі з коронавірусом. Виникнуть небажані  соціальні наслідки –  не маючи збережень та втративши засоби до існування, люди можуть вдатися до крайнощів, вийти на вулиці. Такому сценарію треба рішуче запобігти.

Інша проблема –  це зміни в роботі закладів охорони здоров’я, які сьогодні створили таку ситуацію:  до епідемії система  ще не готова, в звичайному режимі вже не працює. Це, на наш погляд, небезпечно  розширює «базу» коронавірусу.

 В нашому середовищі працює багато кризових менеджерів, фахівців, практиків, яким не раз і не два доводилося виводити виробництва з кризи. Вони можуть дати владі дуже слушні професійні поради. Ми плануємо в  УСПП найближчим часом ( про її дату ми повідомимо окремо)  провести он-лайн конференцію і обговорити з вами  пропозиції до центральних та місцевих органів влади  щодо посилення боротьби з коронавірусом, необхідності в даних обставинах ухвалення зважених та ефективних конкретних рішень.  

Просимо вас за адресою ed@uspp.org.ua надіслати ваші пропозиції, зауваження, спостереження:

–      як зберегти економіку?

–       як допомогти медицині?

В кінцевому документі ми обов’язково доведемо до вищих  органів влади вимогу  про те, що структурована ділова спільнота має бути щодня залучена до розробки планів і  дій з зменшення впливу епідемії на економіку, боротьби з коронавірусом як всесвітньою небезпекою; що рішення державного рівня мають ухвалюватися лише після обговорення з бізнесом.

Саме роботодавці, як і держава, несуть  відповідальність за життя, здоров’я та добробут мільйонів наших працівників, тому мають впливати на ухвалення найважливіших рішень з цих питань.

 


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ