Україна може частково забезпечити себе власним виробництвом необхідного медобладнання: потрібне зняття бюрократичних бар’єрів

Україна може частково забезпечити себе власним виробництвом необхідного медобладнання: потрібне зняття бюрократичних бар’єрів

25 березня 2020

В країні можливо забезпечити випуск значної частини необхідних в умовах боротьби з пандемією тест-систем, засобів захисту, медичного обладнання тощо.

Вже напередодні було зареєстровано три вітчизняні виробники тест-систем ПЛЦ-діагностики коронавірусної інфекції. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я України. Продукція двох із них уже випробовується вірусологічною лабораторією інституту Національної академії наук України.

Днями і компанія «НІБУЛОН» запропонувала технологію, яка за добу може робити 400 тестувань на коронавірус.  Про це на своїй сторінці у facebook  написав  генеральний директор, власник компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський

Проте не все так просто. На шляху  приватної ініціативи багато зайвої бюрократії.  В «Нібулон» зазначають: «В Миколаєві наші фахівці відразу почали шукати лікарню, якій ми готові на безоплатній основі передати такий апарат і реагенти, щоб вони ним користувалися, допоки не буде вирішена ситуація з цієї недугою. І тут почалося: то немає відповідного сертифіката у лікарні, то немає фахівців, а подекуди й просто було відсутнє бажання щось змінювати. Треба, щоб процес йшов оперативно – без нескінченних тендерів, без затримки».

Нагадаємо, вже стало світовою практикою, коли компанії, у тому числі і загальновідомі бренди підключаються до боротьби із пандемією. Так, Dior, Givenchy і Guerlain роблять безкоштовні санітайзери для рук, шиють  маски тощо.

Подібні ініціативи щодня з’являються і в Україні. Один із великих алкогольних холдингів вже заявив про готовність безкоштовно виробляти дезінфектори та санітайзери на основі спирту. Проте для цього необхідна дозвільна документація від профільного міністерства.

У Міністерстві економіки зазначили, що для реалізації цієї ініціативи необхідно внести зміни до Податкового кодексу.

«Ці зміни вже напрацьовані, чекають ухвалення на найближчому позачерговому пленарному засіданні», – написали представники міністерства у Фейсбук.

Ще хорошою новиною є те , що Урядом було затверджено перелік лікарських засобів, медичних виробів та медичного обладнання, яке тимчасово звільняється від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість. Також, до цього ж переліку застосовуватиметься Порядок спрощеної процедури закупівель.

Такі рішення мають бути і в інших сферах.

УСПП напостоює на тому, що в найкоротші терміни були розроблені механізми, які дозволили б бізнесу кооперуватися з державними компаніями (як-от Укрспирт – заради сировини) чи самотужки виробляти необхідні для системи охорони здоров’я засоби. Причому, будь які перепони такій соцально відповідальній діяльності повинні бути зняті.

«Урядовці неодноразово зверталися до бізнесу із закликом підтримати фінансово і організаційно систему охорони здоров’я. Таких ініціатив вистачає. На жаль, частина з них не може  реалізуватися  через ті чи інші бар’єри. Закликаємо державу максимально оперативно вирішувати ці питання разом із бізнесом, експертами, розробивши  дієвий механізм співпраці в протиепідемічній сфері», – прокоментував ситуацію  президент УСПП, голоова ООРУ Анатолій Кінах.


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ