Міністр розвитку економіки та лідер промислової спільноти радяться щодо недопущення спаду економіки під час епідемії коронавірусу

Міністр розвитку економіки та лідер промислової спільноти радяться щодо недопущення спаду економіки під час епідемії коронавірусу

26 березня 2020

Нинішня ситуація посилення світової, внутрішньої соціально-економічної, фінансової кризи,  пандемії у зв’язку з хворобою COVID-19 вимагають від України об’єднання зусиль влади і структурованих ділових організацій, експертів, науковців, злагоджених,  системних та оперативних дій. Такої думки дійшли міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко та президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах після нещодавньої зустрічі.   

Сторони разом переглянули підготовлений Антикризовою радою громадських організацій у складі близько ста профільних об’єднань, експертів та наукових закладів та УСПП системний документ «Пріоритетні заходи 2020:  промисловий пакет» та пакет невідкладних антикризових заходів у зв’язку з епідемією коронавірусної інфекції COVID-19, який був оперативно підготовлений та надісланий  в КМУ 19 березня.

«Основну увагу в документах приділено недопущенню спаду економіки в період епідемії коронавірусу, а також  деіндустріалізації країни; необхідності термінового формування центральних органів виконавчої влади, перш за все – міністерства промислової політики та інновацій; посиленню галузевих та функціональних напрямків діяльності КМУ. В кризові моменти, як ніколи, актуальним є доступ виробників до кредитних ресурсів,  і Національний банк разом з урядом при участі парламенту мають створити програмні умови  для цього», – розповів Анатолій Кінах.

Біли розглянуті питання підвищення платіжного попиту внутрішнього ринку на базі цільових програм, інфраструктурних проектів, таких, як модернізація рухомого складу «Укрзалізниці»,    технічно і економічно обгрунтовані програми імпортозаміщення і локалізації виробництв з метою завантаження вітчизняних заводів тощо.

Анатолій Кінах та Ігор Петрашко обговорили роботу новоствореного Координаційного центру з питань промисловості на чолі з Прем’єр-міністром України, ефективність якого залежить від якості діалогу уряду та промислової спільноти, експертів. Сторони погодитись, що з початку епідемії промисловці, підприємці і роботодавці проявляють себе соціально відповідальними громадянами, активно допомагають медичним закладам та місцевим громадам справитись з ситуацією,  перемогти хворобу.

«Ми погодилися, що лише спільними зусиллями, сконсолідованими діями  влади і структурованого громадянського суспільства можна подолати епідемію, соціально-економічну кризу, вийти на економічне зростання, домогтися нової якості життя українців», – підсумував лідер промислової громади.  


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ