Робота з мінімізації наслідків кризи має бути посилена

Робота з мінімізації наслідків кризи має бути посилена

2 квітня 2020

Уряд і парламент разом з структурованими організаціями бізнесу мають сьогодні посилити системну роботу з мінімізації наслідків кризи в усіх її складових – соціальних, економічних, фінансових, епідеміологічних.  Як відомо, ознаки економічної кризи спостерігаються з другого півріччя 2019р. Ситуація погіршується у зв’язку з епідемією хвороби COVID-19: за опитуванням підприємців, після першого тижня карантину 48% компаній зафіксували зниження виручки на 20-50%, близько 15 % ухвалили рішення про зміни зарплати персоналу, стільки ж про скорочення штату.

«Безумовно, вжиті парламентом та урядом заходи є важливими. Ми вже говорили про закон № 3275, який  підтримує  малий та  середній бізнес,  соціальну сферу, медиків. Але щодо підприємництва, то вимушені констатувати:  запроваджені зміни мають точковий характер та не зможуть нівелювати зниження ділової активності та  погіршення фінансового стану суб’єктів господарювання.  Економічна криза, яка вже триває та буде поглиблюватися, потребує більш глибокого опрацювання», – переконаний голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах.

Він наголошує, що  нещодавно створений Координаційний центр з питань промисловості на чолі з Прем’єр-міністром країни, куди входять  представники структурованої ділової спільноти, науковці та експерти,  має негайно приступити до роботи і зайнятися невідкладними заходами з покращення умов для малого та середнього бізнесу, проаналізувати роботу самих ризикованих, бюджетоутворюючих галузей (агропромисловий, гірничо-металургійний комплекс). Запобігти падінню виробництва в сферах, орієнтованих на сировинних експорт, можна  через розширення внутрішнього попиту. Потрібні цільові програми для оновлення, наприклад, рухомого складу Укрзалізниці (тут фізичний та моральний знос вагонів та локомотивів добігає 80%, потреба металу  є  дуже високою), інших інфраструктурних проектів. Підтримати агропромислову сферу зможе переробна промисловість.

Він окремо зупинився на поверненні з-за кордону великої кількості заробітчан, яким необхідно запропонувати програми зайнятості з розрахунку, щоб вони і після карантину залишалися працювати вдома.  

«Розробити і втілити в життя програму стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених  карантином, затвердити перелік пріоритетних галузей економіки України, які забезпечують найбільшу кількість робочих місць; розробити державну програму заходів з підтримки  окремих галузей і захисту їх товарів, конкретні програми доступу виробників до фінансово-кредитних ресурсів – все це завдання височайшої відповідальності і важливості. Потрібно прискорити формування в уряді  економічно-промислового блоку, поновлення міністерства промислової політики і інновацій, більш чітка і скоординована взаємодія гілок влади – інакше подолати і епідемію, і соціально-економічну кризу буде вкрай складно», –  наголосив Анатолій Кінах.

Лідер промислової спільноти нагадав, що Антикризова рада громадських організацій, УСПП розробили та надіслали вищому керівництву держави, в тому числі і уряду, програмні документи – «Пріоритетні заходи 2020: промисловий пакет» та додаток до нього – невідкладні антикризові заходи.

«На думку структурованої ділової громади, ці документи цілком можуть лягти в основу названих стратегічних програм, які б запобігли деіндустріалізації,  підтримали внутрішній попит товарів і послуг; забезпечили максимальну зайнятість тощо. Необхідні лише сконсолідовані та узгоджені дії влади та організацій промисловців, підприємців, роботодавців, експертів, науковців», – підсумував президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах. 


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ