Україна збільшуватиме обсяги економічної співпраці з Литвою

Україна збільшуватиме обсяги економічної співпраці з Литвою

22 травня 2020

Україна продовжить нарощувати економічно-торгівельну співпрацю із Литвою, яка показує дуже хорошу динаміку: наразі товарообіг становить близько $2 млрд. та показує зростання на майже 40% щорічно. Також в Україні реалізується низка проектів за підтримки литовської сторони – з водоочищення, відновлення соціальної інфраструктури на Донбасі, побудови сонячних електростанцій та ін. Всі вони є актуальними, особливо в посткарантинних реаліях.

Про це йшла мова на зустрічі президента УСПП, голови ООРУ Анатолія Кінаха із співголовою групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою, народним депутатом Юлією Овчинниковою.

Представник парламенту відмітила значну роль УСПП у зростанні показників економічного співробітництва. Нагадаємо, разом із Конфедерацією промисловців Литви діловий союз проводить традиційні щорічні бізнес-форуми на найвищому рівні, участь в яких беруть глави обох держав, представники урядів, великих бізнес-асоціацій та малий бізнес. Крайній такий форум відбувся у грудні 2019 у Вільнюсі, а його результатом стало підписання низки двосторонніх ділових угод, анонсування побудови в Україні сонячної електростанції.

Також активно діють двосторонні ділові ради. Саме в їх рамках і пропрацьовуються більш конкретно домовленості бізнесу, місцевої влади тощо.

«Для нас важливим є те, що з Литвою працюємо не за сировинною схемою, а розвиваємо співпрацю у виробництві  інноваційних товарів, продуктів з більшою доданою вартістю: ІТ, легка промисловість, машинобудування тощо. Ми дуже цінуємо роль Литви як посередника між Україною та Європейським Союзом, як більш досвідченого гравця з таких питань, як стандартизація, технічні регламенти, правила торгівлі, досвід на  ринку, і готові цьому вчитися», - наголосив Анатолій Кінах.

Тільки за останній рік УСПП разом із литовцями провів низку інформаційних семінарів в Києві та регіонах щодо експорту, водоочисних технологій, європейської стандартизації продукції тощо. Так, в Чернівецькій області планується запуск проекту із очищення стічних вод і повторного використання її для зрошення тощо, проектна документація вже розроблена і передана ОДА. УСПП є партнером і проекту реконструкції місцевої школи №2 в Авдіївці (Донецька область).  Як відомо, значну  частину фінансування виділили Євросоюз і Литва, загальна вартість проекту понад 63 млн. грн. Наразі там тривають роботи.

У свою чергу Юлія Овчинникова відмітила, що група у Верховній Раді буде максимально сприяти цим уже наявним ініціативам, а також посилюватиме зв’язки на міжпарламентському рівні. Як відомо, члени литовського Сейму становлять фундамент «групи друзів України» в Європарламенті. Відтак, економічні  і політичні взаємовигідні ініціативи йтимуть разом.

УСПП і парламентська група зв’язків із Литвою домовилась про координацію зусиль в зазначених напрямках та про постійний обмін інформацією, що стосується економічних зв’язків із балтійськими партнерами.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ