Україна не має втрачати свою суб’єктність

Україна не має втрачати свою суб’єктність

7 вересня 2020

Необхідність протистояти соціально-економічній кризі, що викликана коронавірусом, вимагає рішучих кроків відновлення. Очевидними є часткова втрата монетарного суверенітету, відсутність  заходів державного протекціонізму щодо сфер економіки та промисловості,  поглиблення залежності від міжнародних фінансових запозичень. Такі речи є тестом на вміння захищати національні інтереси, і промислова спільнота очікує більшої наполегливості влади на цьому напрямі. Про це в ефірі одного з національних каналів  говорив голова Антикризової ради громадських організацій, президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах.

Він наголосив, що під час коронакризи розвинуті держави вдавалися до надзвичайних заходів допомоги власній економіці та громадянам. Наприклад, США витратили на підтримку промисловості, фінансового сектору, зайнятості близько 2,8 трильйонів доларів, провели грошову емісію, що стало навіть загрозою стабільності долару в світовій економіці. Між тим коли потреба емісії виникає в Україні  – лише задля невеличкого стимулу для виробників, усі міжнародні фінансові інституції, в першу чергу МВФ, категорично  проти.  Ми мусимо задовольняти свої потреби лише через нарощування державного боргу, і крапка.

«Необхідно  домогтися  перегляду умов співпраці з міжнародними фінансовими інституціями, забезпечити сталий розвиток власної економіки, а не продовжувати практику нескінченного позичання задля повернення попередніх боргів»,  – наголошує лідер ділової спільноти.

Він нагадав про обурення Європейського союзу ухваленням в першому читанні законопроекту №3739 «Про внесення змін в Закон України «Про публічні закупівлі»,  так званий законопроект про локалізацію виробництв. Тут пропонується встановити особливості при проведенні держзакупівель окремих товарів, якщо обсяги їх виробництва в Україні є менше означених норм локалізації.

«Ми маємо справу з подвійними стандартами. Країни, що без коливань вживають в себе заходи державного протекціонізму, називають наші спроби зробити аналогічно протиріччям Угоди про асоціацію з ЄС. Так, вони хочуть зберегти свої ринки і преференції для своїх виробників за наш рахунок. Але й ми  мусимо бути принциповими. Є  міжнародне право, переговорні процеси,  українське уявлення про національні інтереси і економічний патріотизм. І ці речи не порушують  принципів міжнародної співпраці, якщо чітко розставити пріоритети і заявити  нашим партнерам, що в України є власна економічна, промислова  політика.  Хиба так можна – ми купуємо Хюндаї, хоча Крюківський завод в змозі робити прекрасні електропотяги; французькі гелікоптери, хоча їх може випускати Мотор Січ; американські патрульні катери при наявності потужних можливостей  в Миколаєві. В Україні є промисловий, кадровий, технологічний, ресурсний потенціал, й його треба якісно використовувати, не  відкриваючи широкий шлях імпорту заради чергового траншу або чиєїсь лояльності. Має бути баланс   українських інтересів та інтересів наших партнерів», – переконаний Анатолій Кінах.

Він переконаний, що боротьба за національну суб’єктність є для України не менш важливим завданням, ніж вихід з соціально-економічної кризи, і потребує комплексного, системного, патріотичного ставлення до себе.


до списку новин

Директора Фонду соціального страхування поновлено на посаді
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає поновлення на посаді директора...

Приєднатися до ООРУ