В Україні введуть квоти на працевлаштування

В Україні введуть квоти на працевлаштування

20 березня 2013

У Верховній Раді пропонують розширити гарантії працевлаштування ряду категорій громадян: ввести квоти від 5% до 10% для найму молоді, громадян передпенсійного віку та інших груп. Про це пише "Комерсант-Україна".

Народні депутати Олександр Момот та Віктор Остапчук (обидва - Партія регіонів) зареєстрували законопроект №2569, яким пропонують посилити соціальні гарантії при працевлаштуванні для шести категорій громадян.

Замість квоти в 5% від середньої чисельності штатних працівників на підприємстві (при кількості працюючих понад 20 осіб) запропоновано ввести диференційоване квотування.

Під додаткові гарантії підпадають молодь, яка закінчила навчання або приймається на роботу вперше, діти-сироти, особи передпенсійного віку, один з батьків, які утримують дитину до 14 років, а також громадяни, які відбули покарання або примусове лікування.

Кількість осіб з першої зазначеної категорії має становити 10% штату компаній, з інших категорій, крім громадян, звільнених з місць позбавлення волі, - 7%.

Рівень безробіття в цих групах найбільш високий, відзначають автори законопроекту.

За даними Держстату за січень, зареєстрованих безробітних в Україні - 564,5 тисячі, з яких 20 тисяч - випускники навчальних закладів.

При диференційованому квотуванні загальна квота перевищить 40% штату, а ще є 4% квота по найму інвалідів.

Таку ініціативу директор департаменту розвитку соціального страхування Федерації роботодавців Юрій Кузовий назвав недоцільною.

"Якщо зараз 5% - загальна частка всіх категорій громадян, то для того щоб дотримати запропоновану норму, підприємство в майбутньому, наприклад, повинно буде звільнити батька і взяти на роботу його дитину-випускника, звільнити 30-річного фахівця і найняти майже пенсіонера. А невиконання квот - це відповідальність! " - говорить Кузовий.

Законопроект передбачає ще ряд привілеїв для працевлаштування молоді, наприклад скасування піврічного терміну гарантії по найму молодих людей.

"Молодий українець витрачає на пошук роботи мінімум півроку", - йдеться в пояснювальній записці.

Підприємствам, які забезпечать піврічне стажування студента за напрямком навчального закладу, обіцяна пільга по сплаті єдиного соцвнеску.

Виплати за внеском в обсязі майже 3 мільярдів гривень будуть зарезервовані в соцфонди на випадок безробіття.

Крім цього, роботодавці зможуть укласти договір з навчальним закладом про те, що після закінчення навчання студент, пройшов стажування, може бути працевлаштований мінімум на 2 роки.

"Сьогодні потрібно актуалізувати питання виробничої практики. Одна з головних проблем підготовки кадрів полягає в тому, що у студентів немає можливості освоювати професію зсередини. Молодий фахівець, готуючись зайняти посаду на підприємстві, повинен знати і розуміти процес", - пояснює Момот.

Зараз 50% єдиного соцвнеску компенсується при створенні нового робочого місця. Робота кураторів стажиста буде оплачена в обсязі не менше 15% від основної зарплати (зараз ця ставка становить 5% і залишається на розсуд підприємства).

"Запропоновані зобов'язання є неприйнятними для компаній, так як втручання в роботу підприємства призводить до його відходу в тінь - нелегальному найму", - зазначає Кузовий.

Нагадаємо, у лютому офіційний рівень безробіття підвищився на 0,1 п.п. до 2,1%. На 1 березня в Державній службі зайнятості було зареєстровано 589,1 тисячі безробітних.

Як відомо, працівників деяких галузей почалипереводити на режим часткової зайнятості.до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ