УСПП та ООРУ активно використовує можливості міжурядових комісій з питань міжнародного економічного співробітництва

УСПП та ООРУ активно використовує можливості міжурядових комісій з питань міжнародного економічного співробітництва

7 жовтня 2020

Відомо, що спільні міжурядові комісії з питань співробітництва є важливим діючим інструментом міжнародного економічного співробітництва, що представляють інтереси в економічних відносинах України на міжнародній арені. Головним завданням комісій є забезпечення сприятливих умов для участі національної економіки у світових торговельно-економічних процесах, ураховуючи найважливіші напрями такої діяльності: підтримка національного бізнесу за кордоном та залучення іноземних інвестицій. Традиційно комісії працюють за участі представників структурованої ділової спільноти, яка здатна задіяти методи народної дипломатії. УСПП та ООРУ є активним учасником діяльності багатьох міжурядових комісій з питань співробітництва.

Нещодавно відбулося засідання українсько-литовської комісії з питань торгово-економічного і науково-технічного співробітництва, в роботі якої УСПП бере участь кілька років. Було наголошено, що ділові кола активно сприяють тому, що обсяг торгівлі між нашими країнами за 2019 рік склав 1,6 млрд. дол., що вище результатів попереднього року на 32%. Промислова спільнота підготовила вже п’ять українсько-литовських економічних форумів за участі Президентів держав, Шостий українсько-литовський економічний форум планується провести в середині грудня 2020р. в Києві, приділивши особливу увагу таким взаємовигідним напрямкам роботи, як альтернативна енергетика, інформаційні технології, транспорт і логістика, автоматизація виробництва і індустрія 4.0.

Проект оснащення середньої школи № 2 в м. Авдіївка на Донбасі з 2019р. реалізують УСПП, міністерство закордонних справ Литовської республіки і Центральне агентство з управління проектамиф Литви разом з міністерством освіти і науки України, Донецької ОДА/ОВЦА, ВЦА м. Авдіївка. Його також схвалила міжурядова комісія.

У в зв’язку з наявністю активних ділових контактів українських і латвійських ділових кіл представника УСПП включено на постійної основі представника в Міжурядову українсько-латвійську комісію з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва.

Між діловими колами наших країн започаткована робота за такими напрямками, як організація регулярних Українсько-латвійських економічних форумів; спільне впровадження науково-інноваційних розробок у форматі стартапів (в жовтні 2018 року відбувся візит делегації LIAA до України, де вже були напрацьовані механізми цього співробітництва); спільне виробництво ультрафіолетових рециркуляторів повітря та ультрафіолетових озонаторів повітря, що є вкрай актуально у зв’язку з поширенням короновірусної інфекції.

Успішна співпраця українських промисловців і підприємців з своїми закордонними партнерами дозволить в найближчий час включити представників союзу до складу українських частин Міжурядової українсько-білоруської, українсько-молдовської, українсько-польської та українсько-узбецької змішаних комісій з питань торговельно-економічного співробітництва.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ