Навантаження на ФОП треба знижувати

Навантаження на ФОП треба знижувати

29 березня 2013

В Україні навантаження на фонд оплати праці вдвічі перевищує середньоєвропейський показник. Ця проблематика заважає розвитку платоспроможного внутрішнього ринку та є причиною зростання «тіньового» сектору економіки. Більше того – це одна з головних причин зменшення обсягів відрахування до Пенсійного фонду, кажуть в ООРУ.

Якщо у світі в середньому навантаження на фонд оплати праці становить 16%, в Європі – 23-25%, то в Україні – 50%. Особливо гострою ця проблематика є для суб’єктів малого бізнесу – фізичних осіб. Їх щомісячний платіж у Пенсійний фонд складає 34,7% від середньої заробітної плати працівника. Саме через високе навантаження на ФОП поглиблюється проблематика дефіциту Пенсійного фонду України, який в минулому році складав приблизно 1% ВВП, збільшується рівень виплати заробітної плати в конвертах.

Зниження навантаження на ФОП є нині вкрай необхідним заходом, реалізація якого стала б для роботодавців своєрідним стимулом прозоро виплачувати зарплату працівникам та своєчасно сплачувати соціальні внески.

Назріла потреба у проведенні другого етапу пенсійного реформи, запровадженні другого та третього рівнів пенсійної системи. Урядовцям слід подумати над створенням накопичувальної системи і недержавних пенсійних фондів, які діють у всьому світі та виконують роль соціального захисту населення, рушійної сили зростання економіки.

Заходи щодо вдосконалення пенсійної системи обов’язково мають бути доповненні діями з підвищення ділової активності, формування сприятливих умов для створення нових робочих місць. Це є головні чинники зниження тих ризиків, які сьогодні спостерігаються на ринку праці, наголошують в ООРУ.

В той же час промисловці, підприємці та роботодавці не повинні забувати про свою соціальну місію, про відповідальність, які вони несуть перед своїми працівниками, і своєчасно сплачувати внески до Пенсійного фонду – основного джерела  доходів пенсіонерів.

 

 

 

 

 

 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ