МОП закликає негайно змінити стратегію реагування на кризу зайнятості в Європі зосереджуючись на робочих місцях

МОП закликає негайно змінити стратегію реагування на кризу зайнятості в Європі зосереджуючись на робочих місцях

9 квітня 2013

Заходи жорсткої економії виявилися не здатними  викоренити першопричини кризи та знизити рівень безробіття, говориться в дослідженні ситуації в країнах ЄС на основі доповіді Міжнародної організацій праці про стан глобального ринку праці.

Міжнародна організація праці закликає негайно змінити стратегію подолання зростаючої кризи безробіття, що залишила без роботи більше 26 мільйонів європейців, зосереджуючись на робочих місцях.

“При всій важливості збереження фіскальної стабільності та конкурентоспроможності, вкрай важливо уникати вирішення цих проблем за допомогою заходів жорсткої економії і структурних реформ, які не усувають першопричини кризи”, говориться в огляді МОП ринку праці ЄС напередодні 9-ої Європейської Регіональної зустрічі, яка відкривається в понеділок в Осло. “Натомість, зосередження стратегії на робочих місцях може сприяти досягненню як макроекономічних цілей так і цілей зайнятості”.

За даними МОП, з моменту введення політики бюджетної консолідації, ситуація із зайнятістю продовжує погіршуватися. Після паузи в 2010-2011 роках, рівень безробіття продовжує зростати і немає жоднихознак поліпшення ситуації. Лише за останні 6 місяців у ЄС один мільйон чоловік втратили роботу.

Лише в 5 з 27 країн ЄС (Австрія, Угорщина, Німеччина, Люксембург і Мальта) зайнятість знаходиться вище докризового рівня. Тільки за останні два роки в таких країнах, як Кіпр, Греція, Португалія та Іспанія рівень зайнятості впав більш ніж на 3 відсотка.

На даний час у Європі нараховується на 10 мільйонів безробітних більше, ніж на початок кризи. Найбільше постраждали молоді і низькокваліфіковані працівники.

Довгострокове безробіття стає структурною проблемою для багатьох європейських країн. У 19 з них більш ніж 40 відсотків безробітних на даний час є безробітними протягом тривалого часу, що означає, що вони були без роботи протягом дванадцяти місяців або довше.

Погіршення ситуації із зайнятістю також означає, що ризик соціальної напругив даний час на 12 відсоткових пунктів перевищує докризовий рівень.

 

МОП закликала до ухвалення комплексної політики для подолання кризи зайнятості. Серед заходів у відповідь на кризу, що будуть спрямовані на робочі місця МОП пропонує вільний доступ до банківських кредитів для малого та середнього бізнесу, подолання тиску на заробітну плату та зайнятість, а також посилення соціального діалогу між урядами, роботодавцями і працівниками.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ