Україна виявилася не готовою до другої хвилі пандемії

Україна виявилася не готовою до другої хвилі пандемії

12 листопада 2020

Безумовно, пандемія коронавірусу є величезним іспитом для будь-якої  держави і суспільства на дієздатність, професіоналізм усіх інститутів влади, готовність злагоджено,  ефективно і оперативно протидіяти небезпеці. Вимушені констатувати, що Україна поки не витримує цей іспит, і останні висновки Президента країни з приводу успіхів боротьби з страшною хворобою є дещо перебільшеними. Про це президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах наголосив в ефірі одного з національних телеканалів.

«Ми постійно ведемо моніторинг сусідніх, і не лише, країн, як вони борються з COVID-19, і неодноразово наголошували, що Україна залишилася чи не єдиною на європейському просторі державою, яка не має нормативно затвердженої окремої антикризової соціально-економічної програми, спрямованої  на посткарантинне  оновлення  економіки, розвиток промисловості методами державного протекціонізму, локалізації, імпортозаміщення, розширення внутрішнього ринку, боротьби з безробіттям, спрощенням доступу бізнесу до кредитних ресурсів тощо. Антикризові заходи є точковими та поверхневими», –   наголошує  Анатолій Кінах.

На його погляд, країна виявилася не готовою до другої хвилі пандемії, яку і українські епідеміологи,  і фахівці ВООЗ прогнозували ще на весні. Окремої розмови заслуговує витрачання коштів Фонду боротьбу з коронавірусом – з 66 млрд. грн. 35 млрд. було спрямоване на «велике будівництво» і лише 800 млн. грн., за словами фахівців Рахункової палати,  безпосередньо на закупівлю обладнання, засобів індивідуального захисту тощо. В підсумку –  навіть в Києві в лікарнях не з’явилося додаткових ліжок, апаратів ШВЛ, кисневих концентратів, ліків в необхідній кількості і асортименті, відчувається значний брак медперсоналу. В регіонах ситуація значно гірше. В той же час кожна доба приносить зростання хворих на COVID-19 – їх кількість вже перебільшує сім тисяч.

«Переконаний, що жорсткій локдаун, тобто карантин, подібний тому, що ми пережили на весні,  не врятує. Тоді була зроблена помилка – Україна сліпо скопіювала дії держав,  які мали значно більший запас міцності, потужні системи економіки та охорони здоров’я.  Черговий карантин просто доб’є ті підприємства, які змогли поновитися після першої хвилі. Всесвітня організація охорони здоров’я  також не рекомендує використовувати локдаун – він потрібний для підготовки протидії чергової хвили, «розтягування» швидкості розповсюджування захворювання. Ми вже потрапили в середину  спалаху, нам потрібні зовсім інші заходи», – висловлюється  лідер  промислової спільноти.

На його думку, правильним кроком є створення єдиного координаційного центру з оперативного реагування на поширення COVID-19. Потрібно також негайно втілити в життя комплекс заходів, з яким запізнилися  до осені:  з діагностики,  тестування, організації  невідкладної медичної допомоги,   оснащення  необхідним обладнанням мережі медичних закладів, адресної прозорої системи фінансування тощо.  

«Професійна, системна, комплексна, прогнозована  робота з високим рівнем персональної відповідальності як в центрі, так і в регіонах мають створити нині довіру  до всього, що робиться по протидії  коронавірусу. Люди повинні в таких важких умовах відчути захист держави, не думати, що вони наодинці з хворобою», – підсумував Анатолій Кінах. 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ