Українська промисловість має великі перспективи, навіть попри кризу

Українська промисловість має великі перспективи, навіть попри кризу

12 листопада 2020

Попри падіння вітчизняної промисловості (за останні дев’ять місяців на ще на 7%), її потенціал може бути задіяний як на внутрішньому ринку, так і на зовнішніх. Мова йде про інноваційні галузі, де застосовуються новітні технології, створюється продукт із високою доданою вартістю. 

Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах у своєму виступі на  ХІІІ Міжнародному бізнес-форумі «Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні». Організував захід Київський національний торговельно-економічний університет, дискусія відбулася в онлайн-режимі.

Тематикою цьогорічного форуму обрані інновації: бізнес-освіта; інноваційні технології у сфері внутрішньої та зовнішньої торгівлі; управління проектами та стартапами; захист об’єктів інтелектуальної власності; міжнародний трансфер технологій тощо.

Президент УСПП презентував науковцям та студентам розроблений спільно із Антикризовою радою громадських організацій комплексний документ «Пріоритетні заходи 2020: промисловий пакет». Діловий союз вже надав його уряду та Верховній Раді, саме на основі цих пропозицій базується діалог бізнес-спільноти із посадовцями та законотворцями.

Так, наразі УСПП виступає за якнайшвидше затвердження урядової постанови, що стосується  пілотного проекту зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, місцевою складовою. Нагадаємо, останній було розроблено та опрацьовано з причетними міністерствами, представниками бізнесу. Окрім того, ділова спільнота очікує і на прийняття законопроекту №3739 щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. Ці питання за поданням УСПП обговорювались і на нещодавній нараді під головуванням  віце-прем’єр-міністра України - міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.

Також діловий союз наполягає на створенні справді конкуретних умов для вітчизняних виробників під час державних тендерів, перегляд економічної доцільності використання лізингу в держзакупівлях тощо. 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ