УСПП продовжує роботу із залучення грантових проектів ЄС в Україну

УСПП продовжує роботу із залучення грантових проектів ЄС в Україну

13 листопада 2020

Україна сьогодні вкрай потребує економічної, фінансово-інвестиційної підтримки, включаючи послідовне посилення стратегічного діалогу Україна-країни Заходу для забезпечення євроінтеграції України. Для підприємницької спільноти України актуальні інвестиції в реальний сектор економіки, а також підтримка реформ, спрямованих на економічне зростання України, створення нових інструментів фінансування інвестицій, а також підтримка малого і середнього підприємництва.

 

Одним із каналів надання такої допомоги є грантові проекти. 

Так протягом 2017-2019 рр. УСПП в повній мірі скористався цим інструментом, реалізувавши такі фінансовані литовським урядом проекти як «Передача передових технологій охорони довкілля регіонам України», «Розвиток міжнародного торгового потенціалу малих і середніх підприємств України», «Зміцнення партнерства з бізнесом в здійсненні цілей Організації Об'єднаних Націй зі сталого розвитку»,  та продовжує втілення проекту «Оснащення школи №2 у м. Авдіївка, Донецька область, Україна, освітнім і спортивним обладнанням» як партнер Центрального агентства управління проектами (Литва).

В рамках здійснених проектів, в тому числі за підтримки Посольства України в Литві, відбулись численні кругли столи та семінари в різних містах України за участі високопрофесійних українських і литовських експертів, представників органів місцевого самоврядування та експортоорієнтованих бізнес-кіл, які отримали корисні знання щодо оптимізації використання можливостей Договору про асоціацію між Україною та ЄС малим і середнім бізнесом України, екологічні норми ЄС, принципи корпоративної соціальної відповідальності тощо.

УСПП і наші литовські партнери, серед яких громадська організація «Atvira Europa», задоволені результатами і вважають за необхідне продовжувати спільну роботу і зміцнювати співробітництво між українськими та литовськими експертами і діловими колами.

В цьому контексті УСПП та «Atvira Europa» в листопаді 2020 року підготували та подали заявки на два проекти Програми розвитку співпраці та просування демократії, що впроваджується МЗС Литви, а саме:

1. «Підтримка освітнього сектору в областях Сходу України, що постраждали від конфлікту, шляхом впровадження цифрових освітніх платформ» та

2. «Підтримка експорту шляхом створення кластерів малого та середнього бізнесу в областях Сходу України».

Обидва проекти заплановані до реалізації в 2021 році і мають велике гуманітарне значення для Донецької області України, у якій УСПП має намір проводити проектні заходи.

Наразі очікуємо на рішення литовських партнерів.

Також у планах УСПП спільна подача з Торгово-промисловою палатою Вільнюса (Литва) у грудні ц.р.заявки на участь в проекті  EU4Business – допомога ЄС для малого і середнього бізнесу.

«Наша мета – показати громадським організаціям, бізнесу та місцевим адміністраціям можливості, які дає використання грантових коштів ЄС та інших західних партнерів в реалізації соціальноорієнтованих проектів, розвитку підприємництва, само зайнятості тощо», - підсумували в УСПП.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ