Роботодавці працюватимуть з Мінекономіки над заходами з мінімізації економічних наслідків пандемії Covid-19

Роботодавці працюватимуть з Мінекономіки над заходами з мінімізації економічних наслідків пандемії Covid-19

16 листопада 2020

Роботодавці, бізнес наполягають, щоб уряд вжив антикризових заходів з огляду на економічні втрати через карантинні обмеження, покращив доступ ділових кіл до фінансових ресурсів. Зокрема, наразі вже вирішено активізувати діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР) при Президентові України, яка прийме узгоджені рішення в трикутнику уряд-бізнес-профспілки.

Про це стало відомо за результатами зустрічі співголови НТСЕР від сторони роботодавців, голови Об’єднання організацій роботодавців України Анатолія Кінаха з міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашком.

Зокрема, домовлено провести в найближчий час засідання Президії НТСЕР, на якому буде розглянутий пакет пропозицій від роботодавців, та погодити на ньому дату і формат засідання вже самої ради.

Також партнери обговорили взаємодію на етапі підготовки бюджету 2021 до другого читання, спільне напрацювання проекту заходів щодо мінімізації наслідків пандемії на зайнятість в Україні, платоспроможність громадян, бізнес-клімат.

«Для нас важливо, щоб при підготовці Економічної стратегії 2030 її завдання і конкретні цілі корелювалися із бюджетом 2021, який вже має закладати підвалини подальшого відновлення економіки, зростання і модернізацію промислового виробництва, сприятливі умови для самозайнятості та інвестицій. Це ж саме стосується і завдань уряду на наступний рік, узгодження із вже прийнятою Стратегією нацбезпеки, особливо в напрямках економічної, енергетичної, продовольчої безпеки тощо», - наголосив Анатолій Кінах.

Нагадаємо, для подальшого активного діалогу, детального обговорення усіх питань і напрацювань збалансованих рішень, за дорученням Прем'єр-міністра України найближчим часом буде створена Міжвідомча робоча група. До складу групи увійдуть представники Мінекономіки, Мінфіну, профільного комітету та бізнесу.

 

В УСПП, ООРУ висловлюють сподівання, що даний формат працюватиме не для «обговорень», а для ухвалення конкретних антикризових рішень для економіки, котрі будуть реалізовані якнайшвидше.

 

Зазначимо, УСПП, Антикризова рада громадських організацій ще навесні підготувала та направила уряду і ВРУ свої пропозиції, оформлені в комплексний документ «Пріоритетні заходи 2020: промисловий пакет». Саме на його основі ділова спільнота веде діалог із представниками Кабміну і профільними міністерствами.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ