УСПП: держава має максимально замовляти засоби індивідуального захисту та медичного обладнання в українського виробника

УСПП: держава має максимально замовляти засоби індивідуального захисту та медичного обладнання в українського виробника

17 листопада 2020

Наразі Україні необхідно максимально задіяти механізми сучасного державного протекціонізму, всіма силами підтримати національного товаровиробника. Криза, посилена карантинними обмеженнями через Covid-19, ще більш послабила позиції вітчизняної промисловості як на зовнішніх, так і на внутрішньому ринку. Так, за останні 9 місяців падіння у легкій промисловості становило 11,6% ( а в індустрії в цілому по Україні – на 7%). 

Відтак, підприємці закликали владу при закупівлі засобів індивідуального захисту надати пріоритет українським виробникам, які переорієнтувалися на виготовлення цієї продукції через епідемію коронавірусу.

Про це заявили в УСПП.

«Зустрічати на високому рівні борти з відповідними товарами із КНР, при цьому мати падіння у відповідній галузі промисловості – м’яко кажучи неправильна політика держави», - переконаний президент УСПП Анатолій Кінах.

Нагадаємо, про пріоритет українським виробникам неодноразово говорили в Міністерстві охорони здоров’я  та Президент України у своїх виступах, починаючи вже з березня 2020 року.

Підприємства легпрому з початком пандемії змогли оперативно здійснити переорієнтацію існуючих та запуск нових виробництв з виготовлення масок і захисного одягу. Велика надія покладалася на затребуваність українських виробників ЗІЗ на державному рівні – в сенсі планових та системних державних закупівель засобів індивідуального захисту.

Але поточна ситуація свідчить про протилежний результат, говорять в Асоціації «Укрлегпром». Лише 10 липня  після доручення Прем’єра-міністра та підтримки Мінекономіки за ініціативою Асоціації вдалось  провести міжвідомчу нараду по ЗІЗ за участю МОЗ, лабораторій, підприємств. А тендер по захисному одягу ДП «Медзакупівлі» оголосили лише у вересні і, на жаль, процедури закупівель поки не здійснюються з урахуванням потреб, та використанням потужностей вітчизняних підприємств у повній мірі. Співпраця Асоціації з МОЗ ще не набула вигляду системного практичного діалогу.

«Ми весь час орієнтували уряд, що в період пандемії українські виробники могли б забезпечити необхідну кількість затребуваних медичною системою товарів, а держзамовлення запобігли б втраті робочих місць. Наразі легпром за 2020 рік втратив до 20 тис. робочих місць», - зазначили в УСПП.

За словами Анатолія Кінаха, зараз потрібно, окрім пріоритету в держзамовленнях, задіяти і податкові, митні стимули для локалізації виробництва, у тому числі – обладнання, імпортозаміщення, чітко окреслити критичний імпорт та ін.

«За цим робочі місця і мінімізація наслідків пандемії на економіку. До речі, такі програми є в усіх розвинутих країнах світу, але не в Україні. Ми наполягаємо на якнайшвидшому її прийнятті – наразі ведемо діалог із урядом та Офісом президента. Свої пропозиції ми подали ще навесні. Підприємницька спільнота готова до спільних дій», - підсумував президент УСПП.

За результатом його зустрічі з міністром економіки Ігорем Петрашком, прийнято рішення активізувати діяльність Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР) при Президентові України, яка прийме узгоджені антикризові рішення в трикутнику уряд-бізнес-профспілки.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ