Український Дослідницький Соціальний Консорціум запропонує наукове супроводження реформ

Український Дослідницький Соціальний Консорціум запропонує наукове супроводження реформ

24 листопада 2020

В Івано-Франківську відбулося засідання правління Українського Дослідницького Соціального Консорціуму (УДСК), учасниками якого є вже 24 національних університетів країни з практично всіх областей. Нагадаємо, структура була створена в липні цього року, а її основним пріоритетом є необхідність наукового супроводження реформ - промислової, медичної, освіти тощо -  та державної політики в Україні загалом. Консорціум створено в рамках Національного форуму “Трансформація України”, котрий об'єднав духовенство, представників політикуму, бізнесу, волонтерських організацій, добровольців та закордонних експертів. Останній підготував концепцію Стратегії трансформації України, що передбачає модернізацію економіки, виконання Україною Копенгагенських критеріїв та подальший курс на успішну євроінтеграцію. 

УДСК, окрім власне пропозицій,  вестиме вивчення громадської думки і на основі цього формуватиме порядок денний для влади за участі експертів з різних галузей.

Як розповів член правління консорціуму, президент УСПП Анатолій Кінах, на засіданні у Франківську учасники вирішили завершити створення наукової ради УДСК до кінця цього року і вже на наступному засіданні будуть затверджені пріоритетні напрямки діяльності консорціуму на 2021 рік. Йдеться про продовження програми децентралізації як важливого фактору формування демократичних інститутів, розвитку громадянського суспільства, реалізації потенціалу місцевих громад.

Насамперед консорціум зосередиться на науковому супроводженні ключових для України реформ -  земельної та сфери охорони здоров'я.  Необхідним є й прийняття антикризової програми мінімізації наслідків пандемії на економіку, зокрема в контексті посткарантинних заходів - відновлення росту ВВП, платоспроможності громадян тощо.

Довідково. УДСК – всеукраїнська незалежна науково-дослідницька та навчально-практична інфраструктура, діяльність якої полягає у:

- проведенні опитувань, що вимірюють соціальні настанови та поведінку;

- створення бази для широкого залучення фахівців - докторантів, аспірантів, студентів для проведення соціально-політичних обстежень – як емпіричних, так і теоретичних – актуальних проблем українського суспільства;

- залучення науковців до реалізації конкретних науково-дослідних програм;

- розширення напрямків діяльності НДЧ вищих навчальних закладів;

- створення відповідних умов аспірантам та докторантам для  організації і проведення соціально-політичних досліджень, як у  рамках власних наукових проектів, так і проектів Консорціуму;

- забезпечення навчальної, навчально-виробничої практики для студентів, зацікавлених факультетів вищих навчальних;

- організація взаємодії між підрозділами (факультетами) ВНЗ України та інших країн у реалізації спільних дослідницьких проектів тощо.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ