Україна повинна вже подумати про процес доставки і організації вакцинування населення від Covid-19

Україна повинна вже подумати про процес доставки і організації вакцинування населення від Covid-19

24 листопада 2020

Наразі про успішне випробування вакцини проти коронавірусу повідомили компанії BioNTech і Pfizer (заявлена ефективність – 90%), поза тим, у світі розробляються і інші варіанти - компаніями Moderna, Novavax та ін. Країни Європи, Америки та Азії готуються до вакцинації населення та розповсюдження її на всіх континентах.

Так, COVAX (Фонд глобального доступу до вакцин проти COVID-19) підтвердив виділення Україні вакцини від коронавірусу після того, як її зареєструють – йдеться про кількість доз, необхідну для щеплення 8 млн. людей, яку наша країна отримає безкоштовно.

Кошти для перспективи закупівлі сертифікованих вакцин для решти населення (близько 20 млн.) закладуть в бюджет. На 2021 рік для цих цілей має бути  передбачено 2 млрд гривень, таким чином, відповідно до заяв МОЗ України, середня вартість однієї дози складе близько 7 доларів. Для порівняння, вакцина фірми Moderna коштуватиме від 25 до 37 доларів - згідно інформації компанії.

Для України наразі критично необхідно не лише вести перемовини із сертифікованими компаніями-постачальниками, але й розробити чіткий план вакцинації, а також доставки щеплень. До прикладу, поки що експериментальна вакцина Pfizer може зберігатися в холодильнику лише 5 днів. Для довшого зберігання потрібна температура мінус 70 градусів за Цельсієм. Це значно ускладнює та робить дорогою доставку і зберігання.

Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі національного телеканалу. 

Він прокоментував заяви посадовців щодо планів провести вакцинацію всіх українців від коронавірусу до кінця 2021 року

«Повинен вже бути розроблений і представлений план цього процесу,для подальшого  оприлюднення його в публічному просторі – в які етапи яким групам населення будуть проводити вакцинацію,  чи готова для цього інфраструктура сфери охорони здоров’я, чи покриє бюджет витрати і на закупівлю, і на транспортування щеплень.. Ці питання дуже важливі і про них потрібно думати і стратегічно планувати вже зараз», - наголосив Анатолій Кінах.

Президент УСПП також виступає за те, щоб Україна вивчила всі можливості виробництва вакцини на своїй території, як це планують зробити в розвинених країнах світу – Японії, Південній Кореї тощо. Йдеться про купівлю прав на таке виробництво у тих компаній, що представлять сертифікований, з підтвердженою ефективністю продукт. Адже, за оцінкою світових експертів, для стримування пандемії необхідне щеплення не менше 80% населення. Відтак, виробництво на теренах України дало б не тільки економію на логістиці, але й робочі місця на національних заводах.

При цьому він закликав не займатися політизацією даного процесу, не спекулювати на темі вакцинації, а навпаки – усім політичним силам варто об’єднатися та дотримуватися єдиного бачення в цій царині, адже мова йде про життя і здоров’я українських громадян.

«Ми вдячні за підтримку міжнародному співтовариству, котре готове виділити значну кількість доз вакцини для України на безоплатній основі. Також потрібно прорахувати бюджет для закупівлі додаткових доз.  Контроль за цим процесом та створення умов для доступу (простого і без бюрократичних ускладнень) всіх громадян країни до вакцинації – це вже наше домашнє завдання, що потребує чіткого планування і координації дій в уряді, парламенті та обласних адміністрацій», - підсумував експерт.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ