Ділова рада Україна-Латвія домовилась про підтримку низки двосторонніх проектів і проведення економічного форуму

Ділова рада Україна-Латвія домовилась про підтримку низки двосторонніх проектів і проведення економічного форуму

25 листопада 2020

УСПП буде співпрацювати з Латвійським агентством інвестицій і розвитку (LIAA) та іншими партнерами над реалізацією перспективних двосторонніх проектів в сфері ІТ, будівництва, лісового господарства, агропереробки та логістики. При цьому пандемія корона вірусу, що об’єктивно стримує бізнес перемовини у світі, не є бар’єром для партнерів: латвійські підприємці зацікавлені в ділових контактах як особисто, так і у форматі вебінарів. Окрім того, ділова рада Україна-Латвія розглядає можливість проведення в першому кварталі наступного року економічного форуму: інтерес до події в бізнесу обох країн дуже високий.

Про це йшлося на засіданні ділової ради Україна-Латвія, що відбувся в УСПП. Участь в заході з партнерської сторони взяли Айнарс Межуліс - радник з економічних питань Посольства Латвії в Україні, керівник офісу LIAA в Україні, Олександр Петров – голова правління Торгового дому Україна в Латвії, Вадим Баранник – голова Фонду Економічного розвитку

Сторони обговорили реалізовані ініціативи ділової ради, зокрема успішну участь в RIGAFOOD 2020 стенду України, де було представлено близько 9 українських великих виробників продуктів харчування, створення Торгового Дому Україна як "ефективного майданчика" для двосторонніх економічних ініціатив, напрацювання спільних планів на 2021 рік.

Співголова ділової ради, перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров акцентував увагу колег на тому, що Україна очікує від співпраці з Латвією кооперації в області високих технологій, логістики, медицини, наукових розробок. Зокрема, латвійці неодноразово пропонували використовувати їх порти, де діють вільні економічні зони – задля здешевлення постачання товарів на ринки ЄС та третіх країн.

«Один із прикладів – підприємці УСПП на виклик часу розробили інноваційний продукт – бактерицидні рециркулятори повітря, котрі надзвичайно затребувані в час пандемії. Проте ми потребуємо комплектуючих – ламп – які постачаються з ЄС, але неперіодично. Маючи кооперацію з Латвією, ми не тільки могли б забезпечувати велику частку потреб в очищувачах повітря в Україні, але й експортувати продукцію», - наголосив Сергій Прохоров.

Представник LIAA в Україні пан Межуліс зацікавився даною пропозицією та пообіцяв допомогти налагодити контакти УСПП з відповідною компанією-постачальником комплектуючих, котрі, до того ж, налагоджуватимуть виробництво і в Україні.  Також він розповів: попереду багато проектів, зокрема і в науково-практичних сферах. Так, Асоціація лікарень Латвії хоче ознайомитися із наявною базою в Україні (йдеться поки про Київ та Рівне), розробками українських колег із профільних інститутів тощо. ІТ сектор Латвії планує спільну вебконференцію наприкінці листопада з харківським ІТ кластером, де говоритимуть про створення спільних продуктів для внутрішнього ринку та на експорт.

«Створений в ЄС єврофонд, з якого виділяються країнам-учасницям кошти на підтримку та відновлення економік, постраждалих від пандемії коронавірусу – відкриває нову еру можливостей для започаткування і реалізації перспективних, інноваційних проектів. Перевагою є те, що ми можемо тепер залучати до них і представників третіх країн», - підсумував Айнарс Межуліс.

Олександр Петров відзначив, що багато в чому успішність діяльності ділової ради Україна-Латвія завдячує зусиллям УСПП, котрий вже має досвід такої співпраці із Литвою. І це, в тому числі, дає зростання товарообігу між останніми приблизно на 40% кожного року. Таких показників прагнуть і в економічних взаємовідносинах з Ригою.

Насамкінець відбулося підписання Угоди про співпрацю між УСПП та Фондом економічного розвитку, що передбачає максимальне сприяння вже названим та іншим двостороннім проектам в економічній царині.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ