Рада ООРУ обговорила стан розвитку малого підприємництва

Рада ООРУ обговорила стан розвитку малого підприємництва

20 травня 2013

Рада Об’єднання організацій роботодавців України обговорила стан виконання Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні та практику застосування Закону України «Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності».

За словами голови Федерації роботодавців Чернівецької області Миколи Бузинського, перспективи розвитку малого бізнесу в регіонах України дуже непрості.   «Головна проблема – відсутність системного підходу та стимулюючого взаємозв’язку між програми різних рівнів, незадовільна ситуація, яка склалася як в сфері планування, так і виконання заході державної підтримки малого підприємництва. На жаль, більшість програмних документів уряду є декларативними, які жодним чином не проектуються на регіони. Відсоткові ставки кредитів, які нині пропонуються комерційними банки, є непідйомними для малих підприємців, фактично  не працюють регіональні фонди підтримки підприємництва», – відзначив він.

Заслухавши дану інформацію, Рада ООРУ доручила керівництву всеукраїнських та територіальних об’єднань організацій роботодавців активізувати співпрацю з місцевими державними адміністраціями у напрямку створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності.

«Малий та середній бізнес виконує дуже важливу роль у державотворенні країни. Він є основою платоспроможного середнього класу, який визначає добробут країни та її громадян. Сьогодні як ніколи для роботодавців важлива консолідація навколо вирішення цих проблемних питань. Тільки спільними зусиллями ми в змозі добитися успіху, тільки згуртований рух роботодавців здатний достукатися до владних кабінетів», - зауважив голова Ради ООРУ, народний депутат України Анатолій Кінах.

Рада ООРУ також виступила з ініціативою внести зміни до діючого законодавства про організації роботодавців та їх об’єднання. «Практика застосування цього закону позбавила  можливості нові організації роботодавців увійти в систему соціального діалогу.  Відтак вони не мають  законного права на реалізацію своїх статутних положень», - зазначив голова Ради Асоціації роботодавців торгівлі та комерційної сфери економіки України Віктор Хмільовський.

 

 

 


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ