УСПП вітає перше з часів незалежності замовлення літаків

УСПП вітає перше з часів незалежності замовлення літаків "Антонова" для ЗСУ

29 грудня 2020

Міністерство оборони та державне підприємство «Антонов» підписали Меморандум про співпрацю щодо будівництва літаків для потреб Збройних сил України. 

Зазначається, що на першому етапі йдеться про три нові військово-транспортні літаки Ан-178, які отримають ЗСУ. Вони можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

В УСПП привітали таке рішення влади та висловили сподівання, що це початок зусиль щодо відродження українського літакобудування. Даний контракт, на думку промислової спільноти, не лише зміцнить нашу обороноздатність, але й сприятливо вплине на авіапром.

"Вперше за часи незалежності вітчизняні літаки замовляються для потреб армії. Це хороший початок, що має отримати продовження в найближчі роки", - підкреслив президент УСПП Анатолій Кінах.

Він зазначив, що зусиллями ділової громади в діалозі з урядом влітку було створене Міністерство стратегічних галузей промисловості, затверджена концепція розвитку авіабудування. Відтак Анатолій Кінах наголосив на потребі продовження руху в даному напрямі та  розробки Державної науково-технічної програми з розвитку авіапромисловості на 2021-2030 роки, проведенні відповідного засідання РНБОУ.

До слова, цю пропозицію підтримує і Президент України, котрий був особисто присутній на церемонії підписання вищезазначеного контракту.

Втім, на практиці очевидно, що політичної волі замало - потрібна конструктивна робота уряду, промисловців із відповідними держзамовленнями, фінансуванням, умовами для розвитку авіабудування. На що і очікує нині ділова громада.

Нагадаємо, 2020 року у Харкові пройшло вже два з'їзди авіабудівників України за участі УСПП, які закликали владу розробити галузеву держпрограму і спільно напрацювати механізми відновлення серійного випуску літаків, у тому числі і на експорт. Такі контракти потребують  уваги і гарантій з боку держави. Іншим напрямком мають стати внутрішні замовлення - для армії та пасажирської інфраструктури.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ