Створено Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців охорони здоров’я

Створено Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців охорони здоров’я

19 лютого 2021

За ініціативи обласних галузевих організацій роботодавців охорони здоров’я в Києві відбувся установчий з’їзд  ВО.  Захід пройшов в УСПП частково в офлайн, частково в онлайн режимі.

Загалом були присутніми 22 делегати з 16 областей України – Києва і області, Рівненської, Тернопільської, Житомирської, Чернівецької, Хмельницької, Харківської  та ін.

Учасники засідання затвердили Статут об’єднання. Згідно документу, його створено з метою представництва та захисту прав та законних інтересів роботодавців галузі охорони здоров’я в економічній, соціальній, трудовій та інших сферах. Базовим завданням стане участь у розробленні та реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я.

Невдовзі розпочнуться всі необхідні процедури державної реєстрації.

Головою Ради обрали відомого лікаря, громадського і державного діяча  Святослава Ханенка.

Як зазначив на установчому з’їзді президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах, утворення Всеукраїнського об’єднання – результат багаторічних зусиль медичної спільноти, промисловців і роботодавців. Вони обстоюють науково-професійний супровід медичної реформи, і такі консультації з боку держави все ж велися. Проте запропоновані експертною спільнотою речі залишилися поза увагою. Поза тим, медична реформа є базовою для держави, вона якраз потребує ґрунтовного аналізу та визначення стратегічних напрямів реалізації. Важливим є і фінансовий ресурс.

«В країні вже є ознаки не те, що погіршення демографічної ситуації, але й прояви депопуляції. За даними Держстату, населення в Україні в 2020 році скоротилося на 314 тисяч – це сумний анти рекорд. Підвищення якості життя, доступ до медичних послуг, головне – профілактика багатьох хвороб – ось що вкрай потрібне зараз», - наголосив Анатолій Кінах.

«Наша місія – створити дієздатну команду однодумців, що суттєво впливатиме на процеси трансформації в галузі охорони здоров’я. Ми маємо бути партнерами із промисловцями як виробниками товарів і послуг, з профспілками та з владою . Зокрема влада має зрозуміти вигоду диверсифікації відповідальності та спільної роботи з нами», - підкреслив ноообраний голова Ради об’єднання Святослав Ханенко.

ВООРОЗ прийняло і Маніфест своєї діяльності.

«На роботодавцях галузі охорони здоров'я лежить повна відповідальність за якість і доступність медичної допомоги. Ми об'єднуємося для того, щоб напрацювати сучасні механізми управління медичним бізнесом», - йдеться в ньому.

Пріоритетами визначено повне охоплення медпослугами всього населення; розвиток первинної медико-санітарної допомоги.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ