УСПП: Україна втратила статус нетто-експортера молокопродукції. Галузь потребує програм розвитку

УСПП: Україна втратила статус нетто-експортера молокопродукції. Галузь потребує програм розвитку

6 квітня 2021

На вітчизняний ринок молочних продуктів тисне постійно  зростаючий імпорт.  У 2020 році він сягнув критичного рівня. В Україну було завезено 90 тис. тон молочних продуктів на 300 млн дол. Від'ємне сальдо становило $77,6 млн за підсумками року. У даному напрямі Україна де-факто втратила статус нетто-експортера. 

В УСПП вимагають від уряду розробити програму розвитку галузі тваринництва. Адже тривале скорочення поголів'я рогатої худоби на внутрішньому ринку, зростання цін на корми - загострює дефіцит молочної сировини, породжує стрімке зростання імпорту. Минулоріч виробництво молока в Україні зменшилось на 4,2%, у перші місяці 2021 року - ще на 5%. Експорт власної продукції просів  на 17,3%.

“Є всі тенденції до імпортозалежності внутрішнього ринку цих продуктів. Тваринництво і молочна галузь України занурюється в глибоку кризу. Ми звертаємось до уряду із вимогою вжити заходів - розглянути можливість введення кількісних квот на імпорт, паралельно із цим створюючи умови для розвитку внутрішнього виробництва”, - наголосив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

Представники ділових кіл пропонують розробити довгострокову програму підтримки, адже тваринництво є доволі ризикованим бізнесом, залежить від природних, кліматичних, а також об'єктивно економічних умов в країні, відтак дає віддачу лише за кілька років. Гарантія доступу до фінансових ресурсів за ставками 0-5%, наявність певних дотацій від уряду на обладнання, техніку для ведення свого господарства та племінне поголів'я - ось що необхідно наразі галузі.

“Важливим є гарантування стабільності умов інвестування, щоб інвестори відчували себе безпечно і могли вкладати кошти в дану сферу”, - підкреслив президент УСПП.

Експерти галузі пропонують також  акумулювати ПДВ з імпорту обладнання для тваринництва і повернути його виробникам на модернізацію.

Раніше Антикризова рада і УСПП вже зверталися з такими пропозиціями до уряду. Нині проблему актуалізують значні втрати українських виробників і експортерів молочки, а також загроза імпортозалежності даного сегменту ринку.

Також з наступного року набуває чинності нульова митна ставка на імпорт молочних продуктів із ЄС, що збільшить розрив в імпорті-експорті.

“Головне - рівноправна конкуренція через підсилення конкурентоспроможності власного виробника, щоб сама справа була економічно вигідною -  це пряме завдання державно-приватного партнерства”, - підсумував Анатолій Кінах.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ