Роботодавці вимагають покращити умови медикам: сфера вже має катастрофічний брак фахівців

Роботодавці вимагають покращити умови медикам: сфера вже має катастрофічний брак фахівців

6 квітня 2021

Від початку 2020 року Україну покинули понад 66 тис. лікарів та медичних працівників.Про це свідчать дані, оприлюднені Центром Разумкова.  Ще майже 34 тис. медпрацівників, переважно пенсійного та передпенсійного віку - звільнилося через пандемію коронавірусу. Вже зараз Україна відчуває кадровий голод  - минулоріч МОЗ України повідомляло про брак як мінімум 33 тис. лікарів. Невисокі зарплати, відсутність адекватних до наявних умов (навантаження через пандемію коронавірусу) виплат тощо  -зумовлює трудову міграцію в цій сфері. 

У 2020 році тільки до польських агенцій із працевлаштування подали заявки близько 2 тис. лікарів і 3 тис. медичних сестер з України. Польща максимально спрощує сертифікацію українських лікарів. Прогнозовано цим же шляхом піде Чехія і Угорщина.

На цьому наголошують в Об'єднанні організацій роботодавців України та Українському союзі промисловців і підприємців. Тут застерігають уряд, парламент  від ігнорування фінансових проблем вітчизняних медиків та закликають завершити медичну реформу. Остання є набором спорадичних рішень і не модернізувала галузь за європейським зразком.

“Ситуація загрозлива, бо Україна очевидно не цінує свій кадровий потенціал в медицині. Який до того ж максимально переманюють сусідні країни. Сенат Польщі ухвалив т.зв. «ковідний акт», яким скасовується обов’язкова нострифікація (підтвердження) дипломів українських і білоруських лікарів. Заробітна плата там варіюється в районі 100 тис. грн (в перерахунку на нашу валюту). В Україні які цифри? Без ковідних доплат - близько 9 тисяч гривень. Такі дисбаланси матимуть серйозні наслідки”, - прогнозує президент УСПП, голова ООРУ Анатолій Кінах.

Лідер ділової спільноти наголошує: цьогоріч чи пізніше, але  емідемія завершиться, і 300 відсотків від окладу за роботу із “ковідними” пацієнтами заберуть. Принаймні, таке передбачено в бюджеті 2021, де на зарплати медикам виділено 4,2 мільярди грн. 

“Україна має змінити свій підхід до фахівців критичних інфраструктур. Зарплати, а головне - умови роботи, забезпечення лікарень обладнанням, засобами індивідуального захисту та ін. - ось що потрібно зараз. Ну і відсутність бюрократичних звітів за кожну використану пару медичних рукавичок”, - наголосив президент УСПП.

Також роботодавці, промислово-підприємницька спільнота настоюють на відновленні Державної санітарно-епідеміологічної служби. Ця інфраструктура була зруйнована в 2017 році урядом Гройсмана і, незважаючи на пандемію коронавірусу, так і не була відновлена. Це також додало до трудової міграції і втрати висококваліфікованих кадрів.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ