УСПП та Національна академія аграрних наук формуватимуть сучасну інфраструктуру в АПК

УСПП та Національна академія аграрних наук формуватимуть сучасну інфраструктуру в АПК

7 квітня 2021

Сторони підписали Меморандум про співпрацю, в якому підкреслили важливість наукового супроводження аграрної політики в Україні. Документ вже незабаром буде доповнений планом спільних заходів на 2021 рік.

УСПП та НААН працюватимуть над поліпшенням інвестиційного клімату в Україні, налагодженням партнерських стосунків між владою, бізнесом та експертною громадськістю.

Як наголосив президент УСПП Анатолій Кінах, наразі необхідне формування сучасної інфраструктури в АПК: виробництва, логістики, забезпечення аграріїв сільськогосподарською технікою українського походження, добривами, засобами захисту рослин тощо.

“Потрібне ухвалення державних комплексних програм - як щодо аграрної реформи в цілому, так і формування ринку землі в Україні. В агропромисловому секторі ми ратуємо за збільшення частки переробки, спрямування на експорт продукції з більшою доданою вартістю, а не сировини, як це є зараз, - зазначив Анатолій Кінах. - Експорт агросировини є одним із джерел валютних надходжень в країну. Наразі багато в чому ці кошти спрямовуються на імпорт нафтопродукції, міндобрив, засобів захисту рослин, техніки сільськогосподарського призначення, обладнання тощо. Маємо розвивати власне виробництво, тим паче, що таке є. Інакше ми виснажуємо наші чорноземи, а робочі місця створюємо за кордоном, закуповуючи товари із доданою вартістю там. Ці та інші питання і мають бути в основі аграрної реформи”.

Також лідер ділової спільноти підкреслив важливість адаптації Україною міжнародних та європейських технічних регламентів та стандартів, що стосуються якості і безпеки  продукції.

“Без цього буде важко збільшувати експортовану частку товарів із доданою вартістю на європейському ринку. Це також вимагає цілу низку послідовних кроків з боку держави, у тому числі необхідно вивчати досвід країн Східної Європи, які вже пройшли цей шлях - Польщі, Литви тощо. В цей сектор необхідні інвестиції в рамках державно-приватного партнерства з тим, щоб наша продукція відповідала всім міжнародним стандартам”, - наголосив президент УСПП.

УСПП разом із своїми литовськими партнерами - Конфедерацією промисловців Литви та Вільнюською ТПП - систематично проводить навчальні семінари для українського бізнесу, зокрема і аграріїв, із цих питань.

Президент НААН Ярослав Гадзало відзначив, що УСПП вже має напрацьовані пропозиції по розвитку сільського господарства в Україні. Він високо оцінив підготовлену діловим союзом “Платформу економічного патріотизму” та наголосив, що підписаний Меморандум відкриє нову сторінку співпраці науковців та бізнесу, виробників.

Сторони сприятимуть обміну інформацією про конкретні проекти та відповідні організації, що працюють або мають наміри працювати на ринках України, розроблятимуть пропозиції для уряду, налагоджуватимуть контакти між бізнесом та науковою спільнотою.


до списку новин

Представлено директора виконавчої дирекції ФССУ
Об’єднання організацій роботодавців України (ООРУ) вітає призначення директора виконавчої...

Приєднатися до ООРУ